Наступного тижня міністри оборони країн-членів НАТО розглянуть можливість додаткового розгортання постійних військових сил на сході Альянсу.
Про це у Брюсселі на пресконференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.
У рамках саміту НАТО у Варшаві, проведеного у 2016 році, було прийнято рішення розмістити у країнах Балтії 4-х багатонаціональних груп країн Альянсу.
У квітні 2017 року всі 4 групи вже сформували, і їх розмістили на базах Тапа в Естонії, Адажі у Латвії, Рукла у Литві та Ожиш у Польщі.
«Наступного тижня міністри оборони оцінять варіанти для подальшого зміцнення безпеки Альянсу. Це включає можливість розгортання додаткових бойових груп у південно-східній частині Альянсу. Поновлення російської агресії призведе до збільшення військової присутності (НАТО – ред.), а не до її зменшення», – зазначив керівник Альянсу.
Він нагадав, що НАТО – це оборонний союз, мета якого – збереження миру та запобігання конфліктам. НАТО ніколи не відмовиться від основного свого призначення щодо оборони та захисту всіх союзників за принципом «один за всіх – всі за одного», що передбачено статтею 5 Вашингтонського договору, за якою напад на одного союзника потягне відповідь від всіх 30 країн-союзниць.
«Це точно те, що ми робимо зараз, у цей критичний момент для європейської безпеки. Ми вже збільшили присутність у східній частині Альянсу, де знаходиться більше військ і бойових груп», – зауважив Столтенберг.
Така присутність включає направлення в регіон ударних авіаносних військово-морських груп Британії та США, більшої кількості бойових кораблів та літаків.
Другий напрямок реагування на військове нарощування Росії – це підвищення готовності сил НАТО.
Це стосується Сил реагування Альянсу, які будуть посилені за рахунок військових Великої Британії, США, Данії та інших країн-союзниць.
«Третій напрямок – розглядаємо, чи вносити довгострокові зміни у нашу присутність у східній частині Альянсу. Сьогодні маємо бойові групи в Балтійських країнах та у Польщі. Велика Британія очолює бойову групу в Естонії, але також збільшує свою присутність у Польщі. Зараз ми розглядаємо можливість розгорнути подібні бойові групи в Чорноморському регіоні, зокрема в Румунії», – сказав Столтенберг.
За кількісним показниками особового складу та техніки всі чотири групи у Балтії мають приблизно однакову штатну структуру та чисельність, яка ситуація буде з подібною у Румунії ще не відомо.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин