Для Житомирського бронетанкового купували неякісні запчастини - Мілітарний
Для Житомирського бронетанкового купували неякісні запчастини
Для Житомирського бронетанкового купували неякісні запчастини
Новини

Контррозвідка СБУ ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва української бронетанкової техніки на Житомирщині.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Службу безпеки України.

Викриття оборудки дозволило зберегти ефективність промислового виробництва вітчизняного озброєння і запобігти бюджетним збиткам на десятки мільйонів гривень.

До протиправної діяльності причетне злочинне угруповання. Серед його організаторів – чиновник одного з оборонних підприємств і двоє представників столичної комерційної структури.

На початку 2019 року вони налагодили механізм незаконного одержання грошей на закупівлі деталей для виготовлення металевих конструкцій на Житомирському бронетанковому заводі.

Фото Служби безпеки України на Житомирщині

Для цього посадовець держпідприємства сприяв укладенню договору з представниками афілійованої фірми на закупівлю відповідних запчастин.

Проте, замість сертифікованого обладнання ділки придбали продукцію сумнівної якості одного зі східноазійських виробників за штучно завищеними цінами.

Для реалізації оборудки її учасники вносили недостовірні відомості до звітної документації, а отримані «прибутки» виводили у тінь через підконтрольну комерційну структуру.

Підозра

Також, на Житомирщині слідчі поліції оголосили підозру злочинному угрупованню у незаконних оборудках з держкоштами для оборонного підприємства.

Слідчі Житомирщини оголосили про підозру у низці кримінальних діянь 25-річному службовцю, директору одного із товариств та його спільникам.

Фото ГУНП в Житомирській області

Чоловік діяв як організатор злочинної групи, розробивши та втіливши схему махінацій під час закупівель обладнання оборонним підприємством. Через незаконні діяння фігурантів у тендерних торгах взяли участь лише два визначених товариства з ознаками фіктивності, а ціни на закупівлі товарів були значно завищені.

Сертифікати на запчастини мали відповідати критеріям США. Насправді деталі обладнання фірми-переможця тендеру були сумнівної якості, а документи на них фальсифіковані. Такі оборудки призвели до збитків на загальну суму понад 900 тисяч гривень.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text