Нещодавно російські військові на полігоні Прудбой (Південний військовий округ), провели показове навчання сухопутних підрозділів. Темою навчання було відпрацювання ведення бойових дій в місті.
В ході навчань були відпрацьовані нові тактичні прийоми основані на досвіді, який російська армія отримала в Сирії.
Наприклад відпрацьовувались питання штурму міської забудови з під прикриттям танків, використання броньованого бульдозеру, що нагортав так званий «сирійський вал» для прикриття штурмових підрозділів, і підземні переходи між будинками.
Танк замаскований під сміття:
“шахідмобіль”:
Броньований бульдозер:
Підготовка військ для ведення бою в місті набуває актуальності, оскільки театр ведення бойових дій все більше зміщується саме в цю місцевість.
В розвинутих арміях такі центри створювались починаючи з 80-х років, і активно розвиваються і сьогодні.
Для прикладу можна привести:
Виходячи з цього можна зробити висновок про необхідність створення такого навчального центру у складі Збройних сил України.
За період АТО Українська армія отримала досвід бойових дій в урбанізованій місцевості. Найвідоміший приклад – оборона донецького аеропорту.
Проте цей безцінний досвід не був проаналізований і використаний в навчальних програмах. На сьогоднішній день він використовується безсистемно, та як окремі елементи підготовки. В збройних силах немає окремої програми підготовки до ведення такого виду бою, а в бойовому статуті ЗСУ відповідний розділ описує ведення бойових дій в місті узагальнено.
Можливі варіанти вирішення проблеми:
*В Україні є декілька безлюдних населених пунктів, та промислових забудов які не використовуються:
Найбільш вдалим варіантом могло бути створення навчального центру ведення бойових дій в місті, в населеному пункті Орбіта.
Орбіта – це місто привид в Черкаській області. Воно створювалось для працівників Чигиринської АЕС, яку після подій в Чорнобилі так і не добудували.
Орбіта має високоповерхову забудову, що дає можливість відпрацьовувати дії снайперських підрозділів в висотних будинках. Населений пункт оточений лісом та має місце для будівництва додаткових навчальних будівель і будівель для розміщення навчальних класів та техніки.
Такий центр міг би складатись з:
Переобладнання існуючого населеного пункту вимагає менших фінансових витрат, ніж будівництво аналогічного центру з нуля.
*в деяких вказаних населених пунктах продовжують жити незначна кількість людей, а Поліське знаходиться в зоні підвищеної радіаційної небезпеки.
** в статті використані фото alexfoto.com.ua
автор:MARINER
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин