Дайджест подій на Близькому сході. 31 жовтня 2021 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому сході. 31 жовтня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 жовтня 2021 року
Дайджест подій на Близькому сході. 31 жовтня 2021 року

Русня за гроші проводить переміщення біженців в Сирії. Турецька дипломатія відкинула претензії кремля, щодо українських Bayraktar TB2. Відбулася закрита зустріч Байдена та Ердогана. Дипломатична криза в Лівані має більш глибоке підґрунтя – МЗС КСА.

Сирія: Русня вигадала для себе бізнес в Сирії. За невелику суму грошей російські військові допомагають перебратися з районів, які контролюють Сирійські демократичні сили (СДС), на територію контролю протурецьких угруповань у північно-східній частині Сирії.

За даними Сирійського наглядового центру з прав людини, русня на бронетранспортерах своїх патрулів доставляє людей трасою М4 між Таль-Тамром і Айн-Ісса в нейтральну зону, що розділяє райони, контрольовані силами СДС, і райони, які контролює Сирійська Національна Армія. Вартість квитка на таку «подорож» — 200$ з особи.

Сам факт підзаробітку свнсбк на людському лиху не є чимось унікальним для цієї скрепоносної нації. Однак прошу звернути увагу, що цей факт, крім іншого, спростовує інший фейк пропагандистів про утиски прав людей на територіях Сирії під турецькою окупацією. Якщо б це була правда, люди туди б просто не їхали.

А ще авіація русні разом із ВПС режиму проводять тренування на північному сході Сирії. Особливий акцент зроблено на знищенні наземних цілей та перекиданні авіації на нові аеродроми. Усі заходи узгоджені з курдськими формуваннями. Тому в цілому складається враження, що в кремлі спробують втрутитися в конфлікт в разі початку турецької операції проти РПК.

Туреччина: За словами Чавушоглу, не можна звинувачувати Туреччину у використанні Україною своїх безпілотників. Глава МЗС Туреччини після зустрічі з лавровим заявив, що “зброя, після того як вона була закуплена, належить країні-покупцеві, і її більше не можна називати турецькою”.

Перекладаючи з дипломатичної мови, можна зробити висновок, що кремлівський Ріббентроп був посланий «під три чорти» ткацькою дипломатією, а спроба тиску на Туреччину з метою призупинити військово-технічну співпрацю з Україною – невдалою.

А щодо розгону українськими ЗМІ нібито фрази Чавушоглу про необхідність перейменування БПЛА Bayraktar TB2 на щось інше, це знов вигадки. Насправді мова йшла лише про те, що вони вже українські БПЛА Bayraktar TB2. Тому поширена згадка ЗМІ, цих безпілотників як турецьких є просто некоректною. Іншими словами, якщо Туреччина буде застосувати власні ударні безпілотники на території України проти спільного ворога, то нашим ЗМІ прийдеться писати про турецькі турецькі БПЛА Bayraktar TB2.

На полях саміту G20 у Римі відбулася довго очікувана зустріч президентів Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та США Джо Байденом. Переговори лідерів розпочалися о 12:15 за турецьким часом, проходили у закритому для преси режимі та тривали близько 1 години та 10 хвилин.

Згідно з повідомленням Управління зв’язків при Адміністрації президента Туреччини, лідери двох країн наголосили на наявності волі для зміцнення та розвитку двосторонніх відносин і досягли домовленості про створення відповідного спільного механізму. У ході зустрічі президентів було обговорено кроки, які необхідно зробити відповідно до загальної перспективи щодо збільшення обсягу двосторонньої торгівлі, повідомили в управлінні.

Зазначається, що Ердоган і Байден зробили акцент на альянсі НАТО та стратегічному партнерстві, а також висловили задоволення взаємними кроками, які робляться щодо зміни клімату. У Білому домі повідомили, що в ході зустрічі з Ердоганом президент США Джо Байден висловив намір підтримувати конструктивні відносини з Анкарою, розширювати сфери співробітництва і ефективно керувати розбіжностями.

Крім конструктивного діалогу по проблемам Афганістану, виборів в Лівії, ситуації у Східному Середземномор’ї та на Південному Кавказі: «Президент США Байден підтвердив значущість оборонного співробітництва між двома країнами та членства Туреччини в НАТО, а також висловив стурбованість Вашингтону, щодо наявності у Туреччини російських систем протиракетної оборони С-400. Американський лідер також наголосив на важливості сильних демократичних інститутів, поваги до прав людини і верховенства закону для миру та процвітання», – поінформували у Білому домі.

Також увагу було приділено винищувачам F-16, які прагне отримати Туреччина. За словами, американського президента – “це питання на столі”.

Що цікаво, в офіційних звітах та коментарях політиків жодного разу не згадувалося про нову операцію турецьких військ на півночі Сирії, яка планується та анонсована. З чого можна зробити висновок, що принципова згода Вашингтону на її проведення Анкарою отримана. Скоріш за все президенти узгодили межі та обмеження застосування сили турками, і турецькі Збройні Сили будуть їх жорстко дотримуватись. А отже, останнє слово на Ердоганом.

Ліван: Прем’єр-міністр Лівану Мікаті закликав міністра інформації віддати перевагу національним інтересам і піти у відставку, щоб відновити арабо-ліванські відносини. Раніше КСА зупинила весь імпорт із Лівану, через заяву міністра, щодо війни у Ємені. Королівство є 2-м за величиною експортним ринком Лівану.

В Королівстві швидко відреагували на спробу повернути дипломатичну ситуацію в попереднє русло. Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал бін Фархан заявив, що «проблема в Лівані більша, ніж заява міністра, вона полягає у контролі над довіреними особами Ірану». Бо в цьому нема жодної таємниці Ліван зараз фактично сатрапія Ірану.

Ізраїль: Ізраїль жорстко відреагував на звіт Ради з прав людини ООН про порушення ізраїльськими силовиками прав людини на окупованих територіях. Однобічне представлення проблеми, разом зі спробами притягти Єврейську державу до відповідальності, оминаючи іншу сторону конфлікту – палестинських терористів, викликало несприйняття з боку Тель-Авіву. На знак протесту – посол Ізраїлю в ООН публічно розірвав цей звіт.

Ізраїль зайняв 3% ринку загальносвітового продажу зброї на тлі зростання експорту за останні чотири роки, який став найвищим за всю історію оборонної промисловості країни. Основними покупцями ізраїльської зброї є Індія (45%), Азербайджан (17%) та В’єтнам (8,5%).

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V