Результат виборів в Іраку: Іран програв. - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Результат виборів в Іраку: Іран програв.

Результат виборів в Іраку: Іран програв.
Результат виборів в Іраку: Іран програв.

До такого висновку дійшла Даля Аль-Акіді-старший науковий співробітник Центру політики безпеки після оголошення остаточних результатів позачергових парламентських виборів в Іраку на шпальтах Arab News.

Після тижня очікувань, погроз, аргументів та звинувачень між конкуруючими політичними партіями після голосувань, які відбулися 10 жовтня, виборча комісія країни припинила спекуляції в соціальних мережах, оголосивши остаточні результати.

Садристський рух на чолі з популістським шиїтським священнослужителем Моктадом Аль-Садр набрав найбільшу кількість голосів отримавши 73 з 329 місць у парламенті. Партія “Прогрес”, очолювана спікером парламенту Мохамедом Аль-Халбусі, посіла друге місце з 37 місцями, а слідом за нею – опинилася коаліція “Правова держава” колишнього прем’єр-міністра та проіранського політика Нурі Аль-Малікі.

На перший погляд, це було вагомим результатом для Аль-Малікі, який отримав лише 10 місць на попередніх виборах у 2014 році, і він міг би сподіватися на повернення на посаду за підтримки, колись, потужного пов’язаного з Іраном Альянсу Фатх.

Однак цього не станеться і коаліція Аль-Малікі не зможе повторити свій результат у 92 місця, які вона отримала на парламентських виборах 2014 року. Перш за все по причині повного «розгрому» основного союзника – Альянсу Фатх, який скоротив свою присутність з 48 до 14 депутатських місць у парламенті нового скликання. Кандидати від Альянсу Фатх балотувалися переважно від проіранських збройних угруповань “Хашд аль-Шаабі”.

Своїм голосом, або через відмову голосувати, більшість іракців відкинули іранський вплив у своїй країні, що зробило Тегеран найбільшим невдахою на іракських виборах 2021 року.

Далі, цілком передбачувано, союзницькі Тегерану політичні сили відкинули результати виборів, які вони назвали сумнівними. “Ми заявляємо про наше повне відкидання цих результатів … що негативно вплине на демократичний шлях та суспільну гармонію в країні”, – йдеться у їх заяві.

«Це справжні кольори підтримуваних Іраном політичних партій з озброєними фракціями на місцях, для яких «демократія»-це не що інше, як передвиборче гасло, розгорнуте з припущенням, що результат буде на їхню користь», – каже Даля Аль-Акіді.

Зараз проіранські сили вдалися до максимального тиску на переможця виборів Моктада Аль-Садр, щоб завадити йому сформувати уряд без їх участі. Тиск та погрози відбуваються, як прямо так і за «закритими дверима». Їх метою для проіранських сил є формування альянсу, подібного до того, яким керував Аділь Абдул-Махді з 2018 по 2020 рік.

Сам же переможець перегонів, Моктад Аль-Садр наполегливо виступає проти будь – якої іноземної військової присутності в Іраку, будь то Тегерану чи Вашингтону, і він хоче, щоб США почали серйозний діалог щодо своїх військових на території Іраку. Тому не можна вважати, що Сполучені Штати отримали суттєві переваги по результатам виборів.

«Ми не східники і не західники. Ми, іракці, хочемо жити в мирі, і кожен, хто буде проти цього, зіткнеться з відповідною реакцією», – сказав Аль-Садр після виборів.

Однак популістські заяви Моктада Аль-Садр, його коливання, вибір та зміна союзників не дають сподівань, що за результатами виборів рух Іраку до будівництва інституційної держави в якій поважатимуться міжнародні угоди та права людини, буде проходити впевнено.

Ірак занурюється у період нестабільності, який буде обтяжений можливим зіткненням з іранською хвилею у відповідь на програш на виборах, яка буде організована тисячами озброєних бойовиків “Хашд аль-Шаабі”.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V