Україна запросила статус спостерігача в Тюркській раді. Очільник МЗС Ірану прибув до Лівану. Рада ООН з прав людини провалила голосування продовження місії в Ємені.
Сирія: Русня продовжує наносити повітряні удари в районі турецької операції «Щит Євфрату», що виходить далеко за межі Ідлібу, а відповідно і не врегульоване будь-якими домовленостями з турками.
Більше того, московити завдають ударів по протурецьким силам статус яких повністю визначений і вони в жодному разі не підпадають під визначення «терористів», навіть в інтерпретації русні. Цинізму до цієї ситуації додає те, що кремль, як раз брав на себе зобов’язання звільнити ці землі від присутності РПК, а зараз напроти діє в їх інтересах.
Туреччина: Вести боротьбу з глобальними викликами можна вести лише за наявності принципової позиції, заснованої на ідеях гуманізму. Про це сказав глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, виступаючи на обговореннях на тему: «Дипломатія на передовій сучасних тенденцій: привнесення нового змісту в міжнародну дипломатію» в одному з вузів Львова.
Турецький міністр підкреслив значимість спільних зусиль країн з розвитку співробітництва, забезпечення миру і стабільності на планеті. «Якщо ООН не зможе адаптуватися до глобальних змін, то криза в діяльності організації поглибиться. Саме на цьому заснована позиція президента (Туреччини Реджепа Таїпа) Ердогана, який закликає до реформування всесвітньої організації », – сказав Чавушоглу.
Глава турецької дипломатії наголосив на важливості залучення механізмів регіональної співпраці, в тому числі на рівні організацій. «Сьогодні Україна виступає за отримання статусу спостерігача в Раді співробітництва тюркомовних держав (Тюркська рада). Це питання буде винесено 12 листопада на обговорення лідерів саміту Тюркської ради», – повідомив Чавушоглу.
Ліван: Міністр закордонних справ Ісламської Республіки Іран Хоссейн Амір-Абдоллахіан, який перебуває у Бейруті, зустрівся з генеральним секретарем Хезболли в Лівані Хасаном Насраллою.
Як повідомляє інформаційне агентство ISNA, міністр закордонних справ Ірану під час зустрічі повторив позицію Ірану щодо «підтримки та допомоги Лівану в усіх сферах». Також Амір-Абдоллахіан наголосив на підтримці з боку Тегерану “уряду Лівану, армії Лівану, народу та ліванського опору”, заявивши, що Ісламська Республіка “ні за яких обставин не відмовиться від допомоги та підтримки Лівану». “Якщо Ліван попросить допомоги, Іран не вагатиметься”, – додав він.
Вочевидь, що такі суто політичні заяви, які мають мало спільного з турботою про багатонаціональний та багатоконфесійний ліванський народ, покликані нагадати, що Іран не покине підтримувати своє найбільше проксі угруповання «Хезболла» і має намір зберегти домінуючий вплив на країну, попри спроби повернути Ліван на цивілізаційний шлях розвитку та виходу з кризи.
Ємен: Бахрейн, Росія та інші члени Ради ООН з прав людини проголосували у четвер, щоб припинити розслідування агентства щодо військових злочинів у Ємені, повідомляє Reuters. Це стало жахливою поразкою для західних держав, які прагнули продовжити місію.
Депутати проголосували за відхилення резолюції, запропонованої Нідерландами, щоб дати незалежним слідчим ще два роки для моніторингу звірств у єменському конфлікті. Це був перший випадок у 15-річній історії ради, коли резолюція зазнала поразки.
Незалежні слідчі в минулому заявляли, що потенційні військові злочини були вчинені усіма сторонами семирічного конфлікту між пов’язаних з Іраном хуситами та коаліцією на чолі з Саудівською Аравією. За словами груп активістів, під час цієї війни понад 100 тисяч людей були вбиті, а 4 мільйони – переміщені.
Посол Нідерландів Петер Беккер заявив, що голосування стало серйозною невдачею. “Я не можу не відчути, що ця Рада підвела народ Ємену”, – сказав він делегатам. “Цим голосуванням Рада фактично завершила свій мандат звітності, вона вирізала цей рятувальний шлях єменського народу для міжнародного співтовариства”.
У голосуванні, яке провів саудівський союзник Бахрейн, 21 країна проголосувала проти резолюції Нідерландів, включаючи Китай, Кубу, Пакистан, росію, Венесуелу та Узбекистан. Вісімнадцять, включаючи Великобританію, Францію та Німеччину, проголосували за його підтримку. Сполучені Штати в Раді мають лише статус спостерігача. Делегація України була відсутня.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин