Русо-асадити знов почали обстріли Ідлібу. Законна влада в Лівії продовжує отримувати міжнародну підтримку. Іранський генерал озвучив причину конфлікту з Азербайджаном.
Сирія: Русня та банди асада сьогодні поновили обстріли Ідлібу, з чого виходить, що неформальне припинення вогню на передодні і під час перемовин у Сочі закінчено. Пкс немитої завдали кілька авіаударів в н.п Зіяр на заході провінції Хама, в той час як армія режиму асада піддала ракетним обстрілам села Маріян, Сфухін і Фаттер в Джабаль Завії, а також н.п Батента на півночі Ідлібу.
Примітне, що в Батента асадити поцілили табір біженців. В результаті чого загинула одна жінка, ще кілька людей отримали поранення. А це зайвий раз доводить відсутність порозуміння по ключовим питанням між Туреччиною та рашкою по Сирії.
Координатор президента США по Близькому Сходу і Північній Африці Бретт МакГарк – ключова фігура в переговорах по Сирії, які Вашингтон намагається налагодити з москвою. Джо Байден призначив МакГарка координатором по Близькому Сходу і Північній Африці відразу після вступу на посаду глави Білого дому.
У період президента Барака Обами МакГарк займав посаду спецпредставника президента США по боротьбі з терористами ІДІЛ. Діяльність МакГарка на посту призвела до погіршення відносин з Туреччиною, яка вимагала припинити американську підтримку курдів, які мають відношення до РПК/YPG.
Однак, цього не сталося і американці попри різноспрямовані рухи по Сирії, продовжують підтримку СДС, як частину анти-іділівської коаліції без натяків на спробу реформувати цю організацію. Зрозуміло, що Бретт МакГарк не визнає, що погано зробив свою роботу.
З іншого боку, його прихильність до СДС дає надію, що Сполучені Штати продовжать свою політику на сході Сирії по стримуванню Ірану та ІДІЛ, а політичний процес в Сирії піде по шляху федералізації де курди зможуть отримати якусь автономію. Хоча максималістська ідея Рожави, за яку покласти життя вже тисячі курдських бійців остаточно втрачена, за допомогою тих же бойовиків РПК.
Лівія: Канцлер Німеччини Ангела Меркель провела в Берліні переговори з главою Президентської ради Лівії Мухаммедом Юнусом аль-Менфі. До початку зустрічі, Меркель зазначила, що Німеччина і раніше висловлювала зацікавленість у врегулюванні лівійського конфлікту. «Ми віримо в те, що дипломатичне розв’язання суперечностей в Лівії матиме позитивний вплив не тільки на Лівію, але і африканський континент в цілому».
Меркель підкреслила, що обговорить з аль-Менфі політичний процес в Лівії. Канцлер відзначила, що має намір обговорити з аль-Менфі також і долю іноземних військових в Лівії. Майбутнє Лівії повинні визначати політичні сили і народ Лівії, запевнила Меркель.
Останні політичні рухи та міжнародна активність лівійського уряду, дозволила Лівії проскочити той поворот за яким вже могла знов початися війна. Поки що рух до виборів йде майже на планом.
Іран: Іран приступив до навчань сухопутних військ «Підкорювачі Хайбар» на кордоні з Азербайджаном та Вірменією, повідомляють місцеві ЗМІ. Командувач сухопутними силами ІРІ, бригадний генерал Кіумарс Хейдар заявив, що в маневрах візьмуть участь бронетанкові частини, артилерія, безпілотники, засоби радіоелектронної боротьби за підтримки вертольотів та повітряного десанту.
«Навчання проводяться з метою підвищення рівня боєготовності. Такі ж навчання проводяться в сусідніх країнах. Минулого місяця у наших кордонів було проведено 4-5 навчань. В даний час проводяться навчання в Туреччині, і цей процес триває », – сказав він.
Хейдар заявив, що терористи ІДІЛ в період бойових дій між Азербайджаном та Вірменією були перекинуті в прикордонну з Іраном зону з ініціативи однієї з країн. «Іран чутливо ставиться до зміни офіційних кордонів країн цього регіону і вважає це неприйнятним. Правові кордону повинні бути збережені. Уразливість однієї країни в захисті своїх кордонів не виправдовує прагнення іншої країни змінити ці кордони за підтримки іноземців. Іран не допустив би такого», – сказав він.
Вочевидь, що за словами іранського генерала про «деякі країни», йдеться про Туреччину та Азербайджан. До речі, озвучена версія початку ескалації та погіршення відносин з сусідами, є чи не першою офіційною заявою про її причини. Версія про бойовиків ІДІЛ є «притягнутою за вуха» і вкладається у канву пропагандистських заяв московії під час останньої Карабахської війни.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин