Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2021 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2021 року
Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2021 року

Перші підсумки зустрічі в Сочі. Іран погрожує Азербайджану. США знов наголосили на підтримці законного уряду в Лівії. Радник президента США їде в Каїр.

Сирія: Основною подією сьогоднішнього дня безумовно стала зустріч в Сочі Ердогана з ху@лом. Куди турецький президент прибув у супроводі очільника розвідки Хакана Фідан, директора зі зв’язків з громадськістю Фахреттіна Алтун та офіційного представника президента Ібрагіма Калин.

 

Зустріч у закритому для ЗМІ режимі продовжувалася 2 години 45 хвилини. Після її закінчення ніяких спільних заяв для преси зроблено не було. У своєму твітері президент Ердоган назвав цю зустріч продуктивною.

На моє відчуття, домовитися про щось значне не вдалося. Сторони залишилися на своїх позиціях, а отже подальша доля Ідлібу залежить від того наскільки далеко готова зайти русня на шляху ескалації. Стрімке нарощення турецьких засобів ППО може вже в найближчий час, заперечити для них таку можливість.

Іншим висновком цієї зустрічі, повинно стати те, що будь-які сподівання «все порішать» на особистій зустрічі з ху@лом є марнуванням часу. Ще ніколи такі зустрічі, а особливо тет-а-тет з кремлівською мерзотою не приводили ні до чого хорошого. Але, Ердоган все ж спробував. І як це йому вдалося побачимо вже на цьому тижні, по ситуації в Ідлібі. Сьогодні там панувала незвична тиша.

По підсумкам переговорів у Вашингтоні делегацій двох протиборчих сторін сирійського конфлікту – курдів з РПК/YPG/СДС та протурецької опозиції, здається, вийшла також нічия. Тобто, поки що ніяких змін в політиці США у Сирії, принаймні по цьому питанню не передбачається.

Представник політичного керівництва СДС Ільхам Ахмед повідомила про отримані результати: – Офіційні особи в Білому домі пообіцяли нам і надалі зберігати прихильність присутності в північній і східній Сирії і надавати економічну підтримку; – Співпраця США та росії може дати відчутні результати і підштовхнути режим до відмови від центральної ролі Дамаска (йдеться про федералізацію Сирії); – Ми готові до діалогу з Туреччиною і вирішувати з нею всі суперечки мирним шляхом.

З цієї заяви зрозуміло, що лише перший пункт (тобто фінансова та технічна підтримка США), має якесь значення для розуміння подальших кроків Вашингтону, решта – це побажання які не можливо здійснити.

Туреччина: Україна та Туреччина підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення спільного центру навчання, тестування і технічного обслуговування дронів Bayraktar TB2 десь під Києвом.

Іран: Іран стверджує, що на території Азербайджану знаходяться ізраїльські сили, готові атакувати або допомогти Азербайджану в конфлікті з Іраном. Представник іранського МЗС заявив, що Тегеран «вживатиме всіх заходів, які він вважатиме необхідними для своєї національної безпеки», – додавши, що «Іран не потерпить присутності сіоністського режиму у своїх кордонів. Навчання, що проводяться нашою країною на північно-західних прикордонних територіях є питанням суверенітету».

Президент Азербайджану Алієв розкритикував Тегеран за навчання, назвавши їх «дуже несподіваною подією». В останні дні спостерігачі повідомляли, що Іран посилив військові підрозділи в прикордонних з Азербайджаном районах. Подейкують, що це є тиск на Азербайджан, який посилив митний контроль іранських товарів які слідують через його територію до Вірменії і далі.

Лівія: США підтверджують свою підтримку законного уряду в Лівії та прихильність запланованим на грудень виборам. Про це командувач військового командування США в Африці (AFRICOM) генерал Стівен Таунсенд розмовляв сьогодні з главою Президентської ради Лівії Мухаммедом Менфі. На зустрічі також був присутній посол США в країні Річард Норланд.

Іншим важливим питанням, знов постало виведення іноземних найманців з Лівії та крокі, які спостерігаються у цьому напрямку. Вони також обговорили зусилля по боротьбі з тероризмом, особливо в південному регіоні, та встановлення безпеки в районах, прилеглих до лівійських кордонів на півдні.

До речі, щодо вагнерівців в Лівії – все ж спостерігається деякі зрушення. Як повідомляють, слідом за ПЗРПК «Панцир-С», на схід Лівії потягнулися і автобуси з живою силою вагнерівців. В районі «Нафтового півмісяця» були помічені 8 автобусів та 3 вантажівки з російським найманцями та їх майном.

Єгипет: Білий дім повідомив, що радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван проведе сьогодні в Каїрі зустрічі з єгипетськими чиновниками для обговорення кількох напрямків, включаючи вибори в Лівії. Згідно з заявою Білого дому, на зустрічі буде розглянуто питання виборів в Лівії та питання прав людини, на додаток до відносин між країнами Близького Сходу.

Нагадаю, що США поки притримують надання частини прямої фінансової допомоги Єгипту у зв’язку з проблемами з дотриманням прав людини в цій країні. Враховуючи, що в режиму Аль-Сісі ніколи не було все гладко з правами людини, замороження грошових вливань, можуть свідчити лише про бажання Вашингтону (з демократичною адміністрацією) потримати Каїр на «короткому поводку» на шляху до вирішення проблем в Лівії, Палестині та відносин з Ізраїлем, ну і звичайно ж з правами людини.

Єгипет є одним з п’яти найбільших отримувачів американських грошей за програмою Foreign Military Financing (FMF). За п’ять років цієї програми з 2014 по 2019 роки Каїр отримав 7,734 млрд. дол. У 2020 році отримав ще 1,431 млрд. дол.

І на 2021 рік в бюджеті США було закладено 1,38 млрд доларів допомоги Єгипту, з яких більше як 90% у вигляді іноземного військового фінансування (FMF). Заморожений Вашингтоном транш складає 170 млн.доларів.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V