Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2021 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2021 року
Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2021 року

В Сирії «ковідні» ліжка заповненні на 100%. Ердоган продовжує активну політику в Нью-Йорку, не забув і про Україну. Екстремістські погляди популярні в ПА – опитування.

Сирія: Урядовий представник міністерства охорони здоров’я сирійського режиму заявив, що відділення інтенсивної терапії у коронавірусних центрах в Дамаску зараз заповненні на 100%, що змушує лікарів переводити важких пацієнтів в інші провінції.

Катастрофічна ситуація з медициною в Сирії не є новиною ні для кого, але я хотів би зауважити що цей людожерський режим йшов у повному «ковідному фарватері» іншого людожерного режиму у московії. Спочатку від заперечень пандемії і ігнорування санітарних норм, до масової вакцинації «Спутніком V».

Причому, як водиться, в кремлі в пропагандистських цілях вакцину направляли до Сирії та інших наближених режимів навіть швидше чим забезпечували нею власне населення. Ну ефективність цього шмурдяка під назвою «Спутніком V» гадаю зрозуміла всім.

Туреччина: Турецький президент потужно виступив на ГА ООН. Основні тези цього виступу: «Гуманітарна драма в Сирії, яка привела до загибелі сотень тисяч і переміщенню мільйонів людей на очах всього світу, залишила позаду свій 10-й рік»; «Міжнародне співтовариство не може допустити, щоб сирійська криза тривала ще 10 років»; «У нас немає ні сил, ні терпіння, щоб протистояти новим імміграційним хвилям»; «Прийшов час всім зацікавленим сторонам внести свій вклад, керуючись справедливим розподілом тягаря і відповідальності».

А ще Ердоган вкотре підтвердив важливість для Туреччини збереження територіальної цілісності та суверенітету України включно з «анексованим» Кримом. Як на мене дуже сильний посил по основних спірних питаннях перед двосторонньою зустріччю з ху@лом в москві, яка запланована на 29 вересня.

А ще, Реджеп Таїп Ердоган не забув згадати про захист прав турків-кіпріотів та уйгурів. До речі, Туреччина єдина мусульманська країна яка системно виступає на захист прав та свобод цієї національної меншості у Китаї.

Також, Ердоган провів у Нью-Йорку робочі зустрічі з президентами Хорватії, Словенії та Фінляндії. А як там найвеличніший?

Крім того, Ердоган зустрівся із Зеленським у Нью-Йорку. Обговорили: Крим, допомогу Туреччині для звільнення утримуваних росіянами кримських татар, Угоду про зону вільної торгівлі, постачання в Україну скрапленого газу з Близького Сходу при сприянні Туреччини, військове співробітництво у військово-морській сфері.

Лівія: Для міжнародних організацій не пройшла не помічено вчорашня спроба прохафтарівських сил торпедувати політичний процес в Лівії. «Уряд національної єдності на чолі з Абдулхамідом Дбейбе залишається легітимним органом виконавчої влади в Лівії», – оголосила Місія ООН по підтримці Лівії (UNSMIL) у своїй заяві, поширеній у відповідь на спробу Палати представників в Тобруку відкликати вотум довіри уряду Дібейбе.

У UNSMIL підкреслили, що відкликання вотуму довіри Уряду національної єдності викликає тривогу і до формування нового Кабміну в Лівії уряд Дбейбе залишається легітимною структурою.

У Місії висловили надію на те, що зусилля [підтримуваної Халіфою Хафтаром] Палати представників в Тобруку будуть зосереджені на розробці Виборчого кодексу, який дозволить провести вибори в країні. Представники UNSMIL висловили надію на те, що Палата представників завершить цю роботу над проектом Кодексу не пізніше наступного тижня.

Палестинська Автономія: Нове опитування поведене Палестинським центром досліджень політики показало, що майже 80% палестинців хочуть, щоб президент Махмуд Аббас пішов у відставку. В той же час, згідно опитування, опублікованого у вівторок, підтримка суперників Аббаса з ХАМАСу залишається високою.

45 % палестинців вважають, що ХАМАС повинен очолювати та представляти їх, тоді як лише 19 % заявили, що світський ФАТХ Аббаса заслуговує на цю роль. “Це найгірший рейтинг довіри до президента, який ми коли -небудь бачили”, – сказав голова центру Халіл Шикакі, який більше двох десятиліть досліджує палестинську громадську думку. “Він ніколи не був у такому поганому становищі, як сьогодні”.

Що цікаво, громадська думка в Палестинській автономії майже на змінилася від часу 11-денної війни між ХАМАС та Ізраїлем в секторі Газа у травні, в якій ЦАХАЛ дуже жорстко придушував загрозу з боку терористів. З чого можна припустити, що простим палестинцям «сподобалися» ізраїльські бомбардування, зруйновані багатоповерхівки, супутні жертви тощо.

Тому це опитування крім попередження про новий віток війні у недалекому майбутньому, чітко дає зрозуміти як вміла пропаганда переважає над базовими інстинктами людей – як життя та добробут своїх дітей.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V