Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2021 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2021 року
Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2021 року

ІДІЛ влаштувала засідку асадитам в Сирії. Туреччина не визнала виборів в Криму. Хафтарівський план недовіри уряду провалився. В Лівані затверджений склад нового уряду.

Сирія: Сьогодні стала зрозуміла причина вчорашньої паузи у бомбардуваннях, яку зробила русня в небі над Ідлібом.

Як стало відомо, бойовики ІДІЛ здійснили засідку на конвой асадитів на трасі біля аль-Сухна. В результаті нападу 5 солдат режиму були вбиті, ще 7 отримали поранення. Цей район традиційно є місцем проявів активності терористів, так само як і проведення зачисток з боку русо-асадитів. Проте, як бачимо ефективність цих заходів проти іділівців є сумнівною.

В черговий раз, отримавши ляпаса від ІДІЛ, оскаженіла русня здійснила понад 30 авіаударів в районі проведення засідки, однак, враховуючи відсутність буть яких доказів враження ворожих об’єктів, їх ефективність була не більша за попередню.

І вже сьогодні літаки пкс московитів повернулися до Ідлібу. Під удари потрапили населенні пункти півночі провінції.

Туреччина: У Нью-Йорку відбулися переговори президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Бесіда тривала близько 40 хвилин і пройшла за закритими дверима в новій будівлі “Турецького будинку” у Нью-Йорку.

З турецької сторони були присутні глава МЗС Мевлют Чавушоглу, міністр культури і туризму Мехмет Нурі Ерсой, міністр національної оборони Хулусі Акар, міністр торгівлі Мехмет Муш і заступник голови правлячої Партії справедливості та розвитку (ПСР) Біналі Йилдирим.

Туреччина відкидає підсумки голосування на виборах до держдуми рф, проведеного на території незаконно анексованого Криму. Про це йдеться в заяві офіційного представника МЗС Туреччини Танжу Білгіча. “Туреччина як і раніше підтримує територіальну цілісність України і не визнає незаконну анексію Криму”, – йдеться в комюніке. У цьому контексті, зазначив Білгіч, вибори в Державну Думу, що відбулися в Криму 17-19 вересня, “не мають юридичної сили для Туреччини”.

Лівія: Палата представників Лівії (в Бенгазі) призупинила свою сесію після того, як спроби проголосувати за вотум недовіри до Уряду національної єдності зазнали поразки. Більше того, в Палаті погодилися опрацювати спірні питання прийнятого закону про вибори у комітетах, для внесення їх на голосування на наступній сесії.

Разом з цим, прохафтарівський голова Палати Акіла Салех все ж таки спробував сфальшувати результати голосування намагаючись порахувати голоси шляхом підняття рук. Однак, у нього було не більше 89 голосів замість необхідних 120. Тому результати цього голосування були оголошені іншими депутатами як нікчемні.

Чому це важливо? Фактично єдиний виборний орган, який підтримував і надавав хоч якусь легітимність Хафтару та його діям, не пішов на шантаж і відмовився відкинути мирний процес в країни назад, лише на угоду забаганкам заколотника.

Хоча, прохафтарівські депутати в Палаті, перед цим, заявляли про намір проголосувати проти чинного прем’єр-міністра країни Дбейби та призначити на це місце або колишнього міністра внутрішніх справ Фаті Башаґа, або Мохаммеда Аль-Мунтассера.

Зрозуміло, що цей вотум був би відкинутий урядом, як і раніше прохафтарівський закон про вибори, однак мирний процес в Лівії занурився б у чергове піке, а дійсні депутати Палати представників могли б залишиться поза політичним процесом і це можливо стало для них основним аргументом при прийнятті рішення. А отже Хафтар позбувся беззаперечної підтримки кишенькового парламенту.

Що примітне, майже одразу з’явилося повідомлення, що Хафтар сьогодні, виступаючи перед особовим складом 166-ї бригади ЛНА, закликав військовослужбовців взяти участь у виборах, призначених на грудень.

Ліван: Новий уряд на чолі з Наджибом Мікаті був схвалений ліванським парламентом та приступив до роботи.

Економічно-політична криза в Лівані у 2020 році прийняла загрозливого масштабу. Девальвація національної валюти, інфляція та безробіття призвели до повального невдоволення жителів близькосхідної країни, державний борг якої перевищив позначку у 90 млрд доларів.

З загрозою подібного масштабу країна стикається вперше з кінця громадянської війни в 1975-1990 рр. Каталізатором кризових явищ став потужний вибух 4 серпня в порту Бейрута, в наслідок якого до 200 чоловік загинули, більше 6 тис. отримали поранення.

Слідом за вибухом в країні поновилися масові антиурядові демонстрації, що призвели до відставки уряду Хассана Діяба. Вже 10 серпня Кабмін у повному складі пішов у відставку. Президент Лівану Мішель Аун 31 серпня доручив Мустафі Едібу сформувати новий уряд, проте всі його зусилля не знайшли відгуку серед політичних сил країни. Едіб так і не зміг сформувати коаліційний уряд і 26 вересня відмовився від цієї місії.

Потім глава держави передав мандат на формування уряду екс-прем’єру, лідеру сунітського «Руху за майбутнє» Сааду Харірі, який пішов у відставку 29 жовтня 2019 року на тлі протестів через економічну ситуацію в країні. Однак і ця спроба не увінчалася успіхом.

Останньою спробою, президент Аун 26 липня 2021 року доручив формування уряду колишньому прем’єр-міністру Лівану Наджибу Мікаті. Президент Лівану Мішель Аун і уповноважений для формування уряду Наджиб Мікаті погодили склад нового уряду республіки 10 вересня. Напередодні ж парламент Лівану висловив вотум довіри уряду Мікаті, поклавши тим самим кінець політичної кризи в країні, яка тривала протягом останніх 13 місяців. Попереду залишилася економічна.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V