Туреччина готується до будівництва першого вітчизняного ударного підводного човна STM500.
Про це інформує Мілітарний.
Турецька компанія Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. (STM) оприлюднила концептуальний проект підводного човна STM500, повідомляє DefenseWorld.net.
Після будівництва він стане найменшим підводним човном, побудованим Туреччиною, з водотоннажністю 540 тонн.
Доприкладу, підводні човни, які в даний час використовуються ВМС Туреччини, мають водотоннажність від 1100 до 1600 тонн.
Новий підводний човен зможе виконувати в автономному режимі завдання в морі на глибинах до 250 метрів протягом 30 днів з екіпажем у складі 18 осіб, та з командою спецназу з 6 чоловік.
«Це ударний підводний човен з концептуальним дизайном, розробленим для мілководдя», – пише турецький військовий експерт Defence Turk Козан Еркан.
Човен буде озброєний 8 важкими торпедами і 4 керованими ракетами. Він розвиватиме максимальну швидкість близько 18 вузлів. STM500 матиме довжину 42 метри.
Судно живитиметься від двох дизельних генераторів та літій-іонних батарей. STM500 зможе вести підводний бій, проводити спеціальні операції на мілководді, вести спостереження та розвідку.
У грудні 2019 року, в Туреччині спустили на воду перший підводний човен TCG Piri Reis проекту Type 214. Урочиста церемонія відбулась 22 грудня на підприємстві Gölcük Naval Shipyard у Гельджюку.
TCG Piri Reis є першим з шести запланованих підводних човнів, що мають бути побудовані для Військово-морських сил Туреччини.
В Туреччині очікують, що всі шість підводних човнів проекту Type 214 увійдуть до складу ВМС Туреччини до 2027 року.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин