Сирійський диктатор башар асад направив свого представника до Вашингтону для обговорення відновлення співпраці між режимом в Дамаску та США, стверджує джерело The New Arab в російському Міністерстві закордонних справ.
Рамі Аль-Шаєр, радник мзс рф, повідомив про готовність режиму асада працювати і координувати свої дії з США «з усіх питань, пов’язаних з Близьким Сходом», за умови згоди Вашингтону з тим, що асад продовжить правити Сирією. Він зазначив, що режим асада пішов на цей крок через розбіжності, які виникли з його головним союзником – росією, які недавно посилилися бойовими діями між силами режиму та повстанцями в провінції Дараа.
«Сили режиму продовжують обстрілювати Дараа навіть після підписаного за посередництва росії угоди про припинення вогню, згідно з яким повстанці повинні підкоритися режиму». Аль-Шаєр заявив, що наполеглива вимога росії про припинення вогню в Дараа і угода москви з повстанцями поставили режим в хитке становище на тлі падіння популярності асада, що поглиблюється економічною кризою в Сирії.
Це перший «офіційний» витік інформації про розбіжності між руснею та асадом, який я пам’ятаю. І хоча неофіційно такі розмови йшли вже давно, русня всіляко намагалася їх прикрити. Очевидно, що спецпосланець асада до Вашингтону почує, що асад вже і так знає і нічого путнього з цього не вийде. Однак, примітним є те, що свої посередницькі послуги в цьому не запропонував Іран, який вочевидь і сам є учасником конфлікту з росією.
Основною метою для Дамаску та Тегерану в цій комбінації буде продати Вашингтону те, що в результаті дасть пом’якшення вбивчих санкцій відповідно до Закону «Цезаря». Чесно кажучи, що це може бути крім відставки самого асада та проведення повторних демократичних виборів в Сирії, не зрозуміло. Лише обіцянки продати буде складно. Хоча, сам факт такої спроби комунікації з Вашингтоном, може свідчити про зміну настроїв у Тегерані та Дамаску (і у зв’язку зі зміною ситуації в Афганістані в т.ч.).
З іншого боку, московія остаточно заплуталася у своїй «сирійській многоходовочці». Русня багато чого обіцяла туркам, іранцям, ізраїльтянам, Європі та США. Однак ці всі обіцянки до однієї купи не складаються, і задовільнити одних за рахунок інших ніяк не вдається.
Вже давно Сирія перетворилася для кремля в новий «Афганістан» (нагадаю, що рашка офіційно зайшла у 2015 р., як частина іншої «багатоходовочки») і виходу з цієї ситуації для неї поки не має. Після свого фактичного врятування руснею, асад мало того що не був вдячний «до гробу» москві, а навіть спробував переорієнтуватися на Тегеран. Не дарма, його основною проіранської силою в складі сирійської армії – 4-й корпусом, командує брат сирійського диктатора.
І на думку асада, русня почала спричиняти багато перешкод його намаганням відновити контроль над всією країною, або хоча б там де нема американців. Але скрізь русня вставляє свій інтерес на додачу до нафтових свердловин, які фактично вкрала в асада. Тому і захистом цих копалин від ІДІЛ теж переймається виключно русня.
Те саме стосується і півдня Сирії, колисці сирійської революції 2011 року. Звідси все почалося і може повторитися знову, бо підвалини початку революції нікуди не зникли разом з самим асадом.
Останньою справжньою «підставою» асаду від русні, було створення 8-ї бригади в складі 5-го корпусу САА, який фінансується кремлем. У склад цієї бригади увійшли колишні повстанці півдня Сирії разом зі своїми польовими командирами, які в такій спосіб змогли легалізуватися зі зброєю в руках.
Більше того, вони показали «свій характер» коли відмовилися їхати в сирійську пустелю, за наказом москви, воювати з ІДІЛ за нафту. І навіть, скасування або зменшення зарплатні москвою не змусила їх змінити свою позицію.
В решті-решт асад не лише не наближається до «умиротворення» півдня Сирії, що поруч з Голанськими Висотами а там і Ізраїлем, а навпаки отримує ситуацію коли його «союзник» фінансує колишніх повстанців і ставить гілки в колеса, коли диктатор намагається «врегулювати ситуацію в силовий спосіб».
Нагадаю, що Центральний комітет Дараа відкинув позавчора «дорожню карту» росіян по врегулюванню конфлікту і перемовини з режимом почалися по новому колу. А провокацію протистояння в Дараа зробив сам асад, коли взяв в облогу район Аль-Балад столиці провінції. Приводом для того слугувала відмова містян брати участь у фейкових виборах асада у червні ц.р.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин