Президент Туреччини нагадав голові Китаю пор уйгурів. Ізраїль показав як Хезболла використовує дітей, для прикриття своєї діяльності. Іран готовий до збагачення урану до 90% – Рухані. В Лівані пройшли протести на тлі річниці вибуху в порту Бейруту.
Сирія: Асадівська артилерія продовжує наносити удари по населених пунктах Вільного Ідлібу. Прилітає майже по всій окрузі – провінціям Хама, Алеппо та Латакія. Обстріли відбуваються на тлі постійної присутності російських БПЛА у повітрі. Вони корегують вогонь артилерії.
Буквально вчора глузував над операціями русо-асадитів в сирійській пустелі проти ІДІЛ
, як вже вночі іділівці атакували позиції асадитів біля н.п. Ресафа в провінції Ракка. Внаслідок нападу щонайменше 3 солдат асада були вбиті, ще 5 інших поранені. У відповідь русня скаженіла в повітрі і вбила безліч тон піску під час авіаударів. В принципі подібні випадки між асадитами та бойовиками «Ісламської держави» трапляються майже щодня. Не бачу сенсу коментувати кожний з них. Буду робити підсумки за період або повідомляти про більш значущі.
Туреччина: Президент Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Відповідно до заяви турецької сторони, під час зустрічі були обговорені кроки, які покращать відносини Туреччини та Китаю, особливо торгівлю, інвестиції, енергетику, транспорт та охорону здоров’я, а також регіональний розвиток.
Під час зустрічі було відзначено, що президент Ердоган підкреслив важливість для Туреччини уйгурських турків, які живуть у процвітанні, свободі та мирі як рівноправні громадяни Китаю, та висловив повагу Туреччини суверенітету та територіальній цілісності Китаю. Як бачимо, Туреччина не боїться піднімати болюче для китайців «уйгурське питання».
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вилетів до Туреччини на переговори про припинення нелегальної міграції через Білорусь. Після низки зустрічей в Анкарі Ландсбергіс відправиться до Іраку для обговорення проблеми з керівництвом цієї країни. Судячи з усього, до переговорів в Анкарі та Багдаді також приєднаються представники Європейського Союзу. Основне питання куди дівати нелегалів, які пруть через білоруський кордон?
Ізраїль: Армія оборони Ізраїлю опублікувало докази розміщення складу зброї “Хезболли” за 25 метрів від школи. В коменті допису йдеться про те, як ліванські бойовики використовують цивільні об’єкти для військової діяльності та прикриття.
Сьогодні важливий день для розвинення відносин між Ізраїлем та ОАЕ. Подвійне свято: історична інавгурація посольства ОАЕ в Ізраїлі та відкриття торгів на Тель-Авівській фондовій біржі.
Іран: Іран при необхідності може збагачувати уран до 90 відсотків. Як повідомляє іранське державне телебачення, про це за підсумками засідання Кабміну в Тегерані заявив президент Ісламської Республіки Хасан Рухані.
Президент зазначив, що ядерна програма країни розвивається з кожним днем. «Організація з атомної енергії Ірану може збагачувати уран до 20 або навіть 60 відсотків. І якщо одного разу для роботи реакторів знадобиться уран, збагачений до 90 відсотків, ніяких проблем в зв’язку з цим не буде», – сказав Рухані.
Глава МЗС Ірану Мухаммед Джавад Заріф заявив, що санкції США не завдали шкоди Тегерану, від них ядерний потенціал Ісламської Республіки лише зріс. Про це Заріф написав в своєму Twitter з нагоди річниці підписання 14 липня 2015 року Спільного всеосяжного плану дій.
Заріф зазначив, що угода, укладена шість років тому у Відні, вирішила суперечності без війни. «Обама розумів, що санкції не можуть паралізувати роботу іранських об’єктів, тоді як Трамп своїм поверхневим мисленням вважав, що зможе це зробити. Факт в тому, що досягти цього ніколи не вийде», – написав він.
Глава дипломатії поділився таблицею, в якій порівнює кількість і потужність центрифуг на ядерних об’єктах Ірану до і після введення санкцій. «Президент Джо Байден повинен ретельно ознайомитися з цими даними », – додав Заріф.
Ліван: Сотні родичів людей, які загинули минулого року під час вибуху в порту Бейрута, у вівторок ввечері під час спроби штурму будівлі кинули труни, які символізували загиблих родичів, через огорожу резиденції тимчасового міністра внутрішніх справ Мохаммеда Фахмі.
Протестувальники вимагали зняти імунітет, наданий одному з винуватців трагедії 4 серпня минулого року генерал-майору Аббасу Ібрагіму – генеральному директору Генеральної безпеки.
На тлі економічних негараздів, сім’ї загиблих планують відзначити першу річницю того величезного вибуху, який забрав життя 215 людей, і ще 6000 постраждали та було зруйновані набережну Бейруту разом із великими ділянками сусідніх житлових районів. І скоріш за все ця подія навряд чи додасть спокою Лівану, поки влада гальмує об’єктивне розслідування причин цієї страшної катастрофи.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин