Радбезі ООН планують прийняти резолюцію по Сирії. В Іраку проходить важливий саміт трьох арабських країн. Ізраїль хвилюється щодо непрямих перемовин з Іраном.
Сирія: В Радбез ООН надійшов проект резолюції від Норвегії та із закликом розширити механізм ввезення гуманітарної допомоги до Сирії через кордон та додати новий пункт перетину. Мова йде про існуючий вже перетин Туреччиною – Баб аль-Хава та відновлення прикордонного переходу Аль-Ярубія з Іраком, який знаходиться під контролем СДС і який був закритий у січні 2020 року.
Вашингтон в свою чергу закликає ще більше розширити список дозволених перетинів до трьох, і відкрити КПП аль-Ярубія. У заяві США підкреслюється, що чинна в даний час резолюція Ради Безпеки “не відповідає гуманітарній допомозі, що охоплює мільйони сирійців, які відчайдушно її потребують”.
В той же час рашка продовжує саботувати процес надання гуманітарної допомоги через КПП не підконтрольні режиму. Міністр закордонних справ немитої лавров підтвердив у минулу середу, що москва не дозволить Раді Безпеки розширити механізм в’їзду транскордонної допомоги в Сирію. Голосування в РБ ООН цієї резолюції має пройти на початку тижня.
Тим часом ескалація в самому Ідлібі триває. На тлі взаємних обстрілів, на Вільних землях з початку червня загинуло більше 31 людини. Також значно страждає інфраструктура регіону.
Турецька армія направила 210 бійців командос з батальйону спеціальних операцій до міста Аль-Баб на північний захід від Алеппо. Таке посилення цієї ділянки може свідчити про подальші плани турків в цьому районі.
Курдські сили безпеки Ассаїш вилучили та знищили велику партію наркотиків, що вийшла з асадиського анклаву в Камишли на північному сході Сирії. Цікаво яким чином наркота дісталася аж Камишли. Вочевидь, що накоторгівля для асада стала основним джерелом отримання валюти, але асадити через Хасака, яка підконтрольна СДС переміщаються лише у супроводі русні. Тому висновки робіть самі.
На південному сході Сирії ударні бомбардувальники F-15E та F-16C націлили штаб бригад “Сейєд Аль-Шухада” іранського ополчення «Хашд Аль-Шаабі» розташованого на території Сирії, що поблизу прикордонного переходу Аль-Каем з Іраком. Кажуть що під вогонь потрапила колона з контрабандною зброєю яка тільки що зайшла в Сирії. Знищені десятки авто та якась кількість іранських найманців.
В атаці приймали участь, як американські літаки з бази в Саудівській Аравії так і літаки ПС Йорданії. Подейкують, що атака була помстою за спробу обстрілу американської амбасади в Ербілі пару днів тому.
Ірак: В Іраку проходить тристоронній саміт між Єгиптом, власне Іраком та Йорданією. Саміт проходить на рівні керівників країн. Ключовими питання для обговорення стануть – безпека, економіка, торгівля.
Особливістю цього саміту є участь в ньому єгипетського президента Аль-Сісі. Цей візит до Багдаду єгипетського голови держави є першим з 90-х років і вже названий історичним. Насправді цікаво, як США виходять з країн де залишалися подразником багато років, і де спиралися на військову силу, а заміть них приходять американські регіональні країни-партнери щоб продовжити попередні зусилля. Ми зайде іракцям така рокіровка, побачимо.
Палестинська Автономія: Єгипет ще здобув позитивних балів від США. Повідомляють, що попередня угода між ХАМАС та Ізраїлем знаходиться на стадії завершення, тобто ключові позиції погоджені. Чи не єдиним посередником в цьому процесі був Єгипет. Попередня угода має поступово повернути ситуацію в секторі Газа до моменту початку ескалації 11 травня.
А якщо так, то виникає питання, а взагалі для чого були обстріли та бомбардування з боку палестинських угруповань? Відповідь банальна, як ніколи – гроші. Поки триватиме іранський курс на ворожнечу з Ізраїлем, ватажки терористичних угруповань будуть перейматися «розпилом» іранських грошей, які той виділяє на виробництво ракет. Нагадаю, що основні керманичи ХАМАСу є доларовими міліардерами.
Ізраїль: У Римі під час європейського турне державного секретаря США Блінкена до нього завітав міністром закордонних справ Ізраїлю Лапід. В ході зустрічі вчергове обговорювалися питання міцного партнерства між Ізраїлем та Сполученими Штатами та підтримка регіональних зусиль щодо нормалізації ситуації. І саме ці зусилля викликають занепокоєння у ізраїльтян – чи піде Байден на нову угоду з Іраном, а якщо так то за яких умов. В ідеалі для Ізраїлю, щоб угода не була заключена ніколи.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин