Експорт ізраїльських озброєнь досягнув 8,3 млрд доларів у 2020 році. Цей показник став другим за весь час, не здолавши лише планку коли загальна сума продажів склала 9,2 мільярда доларів у 2017 році.
Разом з тим, ізраїльським компаніям вдалося наростити на 15% кількість та обсяг підписаних угод в порівнянні з 2019 роком, тому новий фінансовий рекорд вже не за рогом. Новими угодами, Ізраїль відкриває для себе нові ринки тому що основна частина угод була укладена з країнами Азії та Тихоокеанського регіону. Ми розуміємо, що продаж Ізраїлем озброєння іншим країнам це більше питання політичне чим фінансове і збільшення загального об’єму ринку свідчить перш за все про зміни зовнішньополітичних настроїв єврейської держави.
Так от, незважаючи на побоювання, що пандемія коронавірусу вплине на обсяги продажів зброї у 2020 році, Ізраїль включив нові ринки, дозволивши збільшити показник продажів на 1 млрд доларів у порівнянні з 2019 роком.
“Протягом минулого року ми інтенсивне працювали над поглибленням урядових домовленостей та співпраці з нашими партнерами по всьому світу, і ми будемо продовжувати це робити”, – цитується міністр оборони Бенні Ганц у заяві свого офісу. Як і в попередні роки, основна частина військового експорту надходила до країн Азії та Тихоокеанського регіону, йдеться у повідомленні міністерства.
За даними уряду, радіолокаційні системи та системи раннього попередження, а також боєприпаси та озброєння приносили по 16 відсотків продажів, тоді як пілотовані літаки та авіоніка становили 13 відсотків, як і спостереження та оптика. Продаж ракет та систем ППО склав 10 відсотків.
Інші сфери включали системи зв’язку, безпілотників та розвідувальних систем. Продажі в Азіатсько-Тихоокеанський регіон становили 44 відсотки, причому 30 відсотків спрямовувались до Європи, 20 відсотків до Північної Америки, чотири відсотки до Африки та два відсотки до Латинської Америки.
Також у вівторок, на цьому тижні, від ізраїльської аерокосмічної промисловості пролунала заява про підписання угоди на 200 мільйонів доларів на поставку безпілотних технологій та послуг до невизначеної азіатської країни. Угода стосується продажу безпілотника Heron IAI, включаючи більш вдосконалену версію MK II.
І саме цікаве, Ізраїль став основним постачальником зброї для Азербайджану, обсяг продажу якої перевищував 740 мільйонів доларів. І ця планка зберігалася останні п’ять років. За об’ємами продажів до Азербайджану Ізраїль впевнено випередив рашку. Ці цифри підтверджує Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру.
Хочу звернути увагу, що Ізраїль попав під серйозну критику деяких європейських країн і москви, з огляду на ту роль, яку зіграли ізраїльські системи озброєння в останній Карабаській війни. Проте, в самому Ізраїлі це мало кого бентежить.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин