Загибель командира ескадрильї Абхінава Чаудхарі в катастрофі літака МіГ-21, що сталася 21 травня в Пенджабі, призвела до суспільного заклику з вимогами припинення експлуатації цих застарілих радянських літаків.
Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ЗМІ.
Спочатку друзі Абхінава ініціювали кампанію # EndMiG21 в соціальних мережах, в якій вони закликали владу країни припинити експлуатацію всього флоту літаків МіГ-21, щоб більше пілоти Повітряних сил не гинули під час польотів на цих застарілих літаках. До цих вимог почала долучатися велика кількість як звичайних пересічних громадян, так і громадських діячів.
В індійських ЗМІ зазначають, що цей винищувач, який забрав життя понад 350 індійських військових пілотів з моменту прийняття його на озброєння, продовжує експлуатуватися, не дивлячись на вік і технічний стан.
У молодого пілота Абхінава залишилися батьки, сестра та його дружина Соніка Чаудхарі, з якою він одружився в грудні 2019.
Згідно з даними, майже половина флоту МіГ-21 Повітряних сил Індії із понад 800 літаків була знищена внаслідок аварій у мирний час.
Місцеві експерти зазначають, що зараз уряд країни може не мати великого вибору, і змушений буде утримувати, деякий час, чотири ескадрильї МіГ-21, враховуючи подвійні загрози, з якими стикається країна з боку Пакистану та Китаю з минулого року, що вимагає великої кількості винищувальної авіації.
Нагадаємо, що 7 березня 2021 року зранку в Індії сталась авіакатастрофа винищувача МіГ-21. В результаті падіння літака загинув льотчик капітан Гупта.
Авіакатастрофа сталась при виконанні навчально-бойового завдання на авіабазі у центральній частині Індії. Літак впав при зльоті з авіабази Суратгарх (Suratgarh Air Force Station) поблизу однойменного міста в Раджастхані. Причиною падіння називають технічну несправність винищувача МіГ-21 радянського виробництва.
Проблеми оновлення авіапарку Повітряних сил Індії, є значними, але керівництво країни намагається виправити цю ситуацію, так у квітні, цього року, Індія отримала чергову партію багатофункціональних бойових літаків Rafale від компанії Dassault Aviation.
Це вже п’ята поставка в рамках контракту. Загалом кількість літаків Rafale в розпорядженні Повітряних сил Індії зросло до 17.
Нагадаємо, Dassault Rafale здобув перемогу на тендері, який Індія проводила з 2007-го року. Rafale було визнано переможцем в 2012 році. Індія очікувала, що у Франції буде побудовано тільки 18 машин, а решта на потужностях місцевої авіабудівної компанії HAL. Однак, Dassault Aviation в результаті відмовилася взяти відповідальність за 108 літаків побудованих в Індії.
Контракт на будівництво у Франції 36 літаків вартістю 7,8 млрд євро було підписано в 2016 році.
Таким чином контрактна ціна одного літака склала близько 220 млн євро. Щоправда, угода містила широкий пакет щодо навчання, обслуговування, логістики, а також озброєння. Зокрема, Франція поставить Індії ракети “повітря-повітря” METEOR.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин