Багаторічна боротьба з так званими «чорними бункерувальниками» закінчилася знищенням каналу нелегального транспортування нафти у Чорному морі.
Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на пресслужбу ДПСУ та на КОРДОН.UA.
Повідомляється, що понад 15 років у міжнародних водах Чорного Моря і на річці Дунай, зокрема на його 61-й милі, правоохоронців боряться із зухвалими схемами контрабандистів. У народі їх прозвали “чорними бункерувальниками”.
У ДПСУ зазначають, що згідно із законом, усі бункерувальні операції повинні проводитися тільки в портах або в межах їхньої акваторії. Однак на практиці нелегальні плавучі заправки від митних зборів вперто ухиляються. Адже відвантажувати пальне в порту – означає сплачувати податки до українського бюджету.
Для кращого розуміння, на відео пресслужби розповідають про подібні схеми. “Для прикладу візьмемо берег України та Росії. Між ними – територіальне море, кордон і міжнародні води у вільному користуванні кожної з країн. Простежимо 2 сценарії незаконного бункерування”.
• Перший сценарій. Від берега Російської Федерації виходить танкер, заповнений пальним. Робить зупинку у міжнародних водах, якомога далі від прикордонників прибережних держав. До нього підходять заправитися менші судна. Далі останні підходять до берега України, переливають пальне у бензовоз, який вирушає на автозаправні станції.
• Другий сценарій. Комерційне торговельне судно біля причалу в порту України завантажується контейнерами чи іншим вантажем і, за аналогічною схемою, вийшовши у вільну економічну зону, поповнюється пальним. Гроші пливуть прямісінько у кишені контрабандистів.
“Ринок контрабандного палива в Україні займає 20% – це до 500 тисяч тонн нафтопродуктів на рік. Повз бюджет ллються сотні мільйонів доларів”, – йдеться у повідомленні.
У Морській охороні заявляють, що із березня 2020 року заправка на 61-й милі припинилася. Прикордонна служба запровадила систему безперервного контролю, чим сплутала контрабандистам усі карти.
“Підходи до суден закордонного прямування та проведення вантажних операцій з переміщення нафтопродуктів у внутрішніх водах України практично припинені повністю”,
– сказав командир Ізмаїльського загону Морської охорони Олег Шикша.
Відтепер бункерувальні операції на річці Дунай здійснюються у порту Рені встановленим порядком. Попри це, частина плавучих заправок стовбичить у точках незаконного бункерування й досі, а їх власники подають на прикордонників судові позови. Вони все ще чекають на поновлення старих схем.
Нагадуємо, що у квітні стало відомо як на базі Навчального центру Морської охорони, що в Ізмаїлі, відбувся перший випуск військовослужбовців, які навчались на спеціалізованих курсах мовної та фахової підготовки екіпажів кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту. Система підготовки слухачів була розроблена спеціально. Вона ґрунтується на сучасних міжнародних методиках навчання і, насамперед, зорієнтована на специфіку службової діяльності прикордонного відомства за провідними стандартами ЄС та NATO.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин