Китайське національне космічне управління повідомило про першу в історії країни успішну посадку космічного апарату на іншу планету.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Повідомляється, що спусковий модуль апарату “Тяньвень-1” в автоматичному режимі опустився в південній частині рівнини Утопія в північній півкулі Марса в ніч на 15 травня.
«Посадковий модуль з першим китайським марсоходом успішно приземлився на Червоній планеті рано вранці в суботу за пекінським часом», – зазначають у китайських ЗМІ.
There is certainly life on #Mars! We're the life of the party! #Zhurong #Tianwen1 #CNSA @CNSA_en pic.twitter.com/cC8pZVmyVt
— China National Space Administration (CNSA) (@CNSA_en) May 15, 2021
На борту знаходиться перший китайський марсохід Zhurong. Передбачається, що шестиколісний апарат масою 240 кілограмів пропрацює на планеті 90 марсіанських днів, тобто близько 92 земних.
Марсохід обладнаний двома оптичними і однієї мультиспектрального камерами, метеостанцією, аналізатором грунту, георадаром і магнітометром.
Електроенергією він повинен забезпечувати себе за допомогою сонячних батарей, а зв’язок із Землею вести через орбітальний зонд, який повинен провести на орбіті близько трьох років.
“Планується, що марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів, перш ніж розпочне досліджувати район, відомий як Утопія Планіція”, – повідомляє Українська правда.
Зонд “Тяньвень-1” складається з орбітального апарату, посадкового модуля і марсохода. Він був запущений 23 липня з космодрому Веньчан.
10 лютого “Тяньвень-1” успішно вийшов на орбіту Марса і надіслав на Землю відео поверхні Червоної планети. Він подолав до орбіти Марса близько 475 мільйонів кілометрів.
Мета китайської місії полягає в тому, щоб знайти сліди життя на Марсі, а також вивчити можливості для його потенційної колонізації людиною.
Зазначається, що Китай став третьою країною в світі, яка зуміла досягти поверхні іншої планети. Перша успішна посадка у США вийшла в 1976 році, на Марс, з апаратом “Вікінг-1”.
Радянський Союз відправляв до Марсу серію однойменних апаратів, проте вони в більшості розбилися при посадці. Лише “Марс-3” зміг здійснити м’яку посадку, але через 14 секунд зв’язок з ним обірвався, апарат не передав ніякої суттєвої інформації.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин