Перспективна балістична ракета Precision Strike Missile (PrSM) досягла дистанції пуску 400 кілометрів.
Про це повідомляє Defense News.
Це відбулося під час тестового випробування на ракетному полігоні White Sands в штаті Нью-Мексико, ракета розробляється компанією Lockheed Martin для потреб Сухопутних військ США.
“Ми мали вражаючу ефективність, пролетівши (ракета) понад 400 кілометрів у своєму найбільшому радіусі польоту”, – сказала Гейлія Кемпбелл, віце-президент Lockheed.
“Наші цілі випробувань включали підтвердження траєкторії польоту, дальності і точності від запуску до ураження, а також летальності боєголовок, інтеграції пускової установки HIMARS та загальної продуктивності ракети”, – зазначила Гейлія Кемпбелл.
Ракета PrSM має замінити систему ATACMS. На сьогодні планується, що дальність PrSM складатиме не менше 499 км на противагу 300 км в ATACMS. При цьому попередні розрахунки показують, що навіть в базовій комплектації дальність PrSM може бути до 550 км.
Розробка пройшла три льотні випробування минулого року під час відпрацювання технології та фази зниження ризику. Тоді пуски здійснювалися на дальності: 240 кілометрів, 180 та 85 кілометрів відповідно. На думку експертів, меншу дальність польоту може бути важче реалізувати, оскільки ракета повинна швидше підніматися і опускатися.
Програма Precision Strike Missile (PrSM) стартувала у 2017 році та передбачає створення високоточної оперативно-тактичної ракети нового покоління і офіційно спочатку заявлена дальність від 60 до 499 км.
Окрім того після краху угоди РСМД Сухопутні війська США не виключають, що дальність PrSM можуть збільшити до 700-750 км.
Також в рамках робіт по створенню нової балістичної ракети планується оснастити її головкою наведення для боротьби із РЛС систем ППО і кораблів в рамках першого етапу робіт. На другому етапі робіт розглядається можливість посилення потужності бойової частини.
Військові розглядають і можливість використання нового боєприпасу на реактивних системах залпового вогню M270A1 MLRS і M142 HIMARS.
Армія США раніше припускала зробити вибір зразка за програмою до кінця 2020 року і почати серійне виробництво обраного зразка PrSM вже у 2023 рік (початкові плани були на 2027 рік) з досягненням первісної бойової готовності (IOC) у 2025 році, а також у 2025 році почати отримання модифікованих варіантів ракети з можливістю ураження рухомих морських цілей і наземних систем ППО.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин