Канада скасувала дію двох десятків дозволів на експорт до Туреччини товарів військового призначення.
Про це повідомляє Укрінформ.
Це пов’язано через неавторизоване використання канадських технологій під час конфлікту у Нагірному Карабаху минулого року.
Про це заявив міністр закордонних справ Канади Марк Гарно.
Варто нагадав, що протягом останніх двох років Канада тимчасово заморозила дію дозволів на експорт до Туреччини деяких товарів військового призначення.
“МЗС Канади та Міноборони відтоді детально проаналізували усі заморожені й дійсні дозволи на експорт усіх військових товарів та технологій до Туреччини. За результатами цього аналізу, який виявив правдоподібні докази використання канадських технологій у Нагірному Карабаху, я оголошую про відкликання усіх дозволів, заморожених восени 2020 року”, – заявив міністр.
Він наголосив, що використання канадських технологій у нагірнокарабаському конфлікті “не відповідало ні зовнішній політиці Канади, ні запевненням щодо їх кінцевого застосування, наданим Туреччиною”.
Міністр також додав, що Туреччина залишається “важливим союзником по НАТО, тож заяви, пов’язані із програмами співпраці у межах НАТО, будуть оцінюватися окремо”.
Минулого року Збройні сили Вірменії збили безпілотний літальний апарат, у якому використовувалися канадські високотехнологічні системи. Такі дрони мала на озброєнні Туреччина.
Після оприлюднення цієї інформації Канада тимчасово заморозила дію 25 дозволів на експорт товарів військового призначення до Туреччини.
Bayraktar TB2 – турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Baykar Makina». Він оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.
Подібна ситуація з експортом канадського військового обладнання була у 2019 році. Тоді, Канада тимчасово призупиняла поставки озброєння в Туреччину через проведення Анкарою військової операції на півночі Сирії. А дипломатичне відомство країни вважало, що дії Туреччини можуть підірвати стабільність в регіоні.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин