Турецькі війська продовжуються окопуватися в Сирії. Іран проводить найбільші навчання з БПЛА та продовжить збагачення урану. Арабські країни Перської затоки знов помирилися.
Сирія: В Сирії на тлі постійних обстрілів, турецька армія продовжує створювати нові і нові опорні пункти, що відбувається разом з процесом безперервного заходу військових колон на сирійську землю. Так повідомляють, про обладнання турками постійних спостережних пунктів вздовж траси М4 у сирійській провінції Ідліб.
Раніше, згідно міжнародних домовленостей відрізок цієї траси в Ідлібі мали спільно-патрулювати російсько та турецькі військові. Однак після декількох нападів з боку неіснуючого та вигаданого руснею угруповання «Катайб Хаттаб аль-Шишані» на турецький склад патрулю – патрулювання припинилося.
Але, що цікаво. Після припинення спільних патрулів, турецька війська не зупинили курсування трасою М4, однак напади на них припинилися. Тому прив’язати наявність русні в складі патрулів з плануванням нападів, нескладно. І станом на зараз безпеку своїх переміщень турки посилять за рахунок нових постів.
Ще одна укріплена турецька позиція, майже на самій міжнародній трасі М4, з’явилася біля міста Айн Ісса на півночі Сирії. Тут, не зважаючи на сильний спротив з боку курдських комуністів, турки та їх проксі продовжують їх потроху тіснити, поки без спроб рішучих штурмів.
За останні два місяці (листопад та грудень), в період проведення чергової антитерористичної операції режимом асада спільно з руснею проти ІДІЛ, іділівці вчинили 63 напади в сирійських провінціях Хама, Хомс, Каламун, Дейр-Ез-Зор та Ракка. Під час цих нападів лише підтверджені безповоротні втрати асадитів становили 132 військові, включаючи старших офіцерів.
Інфографіка по нападах за весь минулий рік наведена нижче. Як бачимо більша кількість атак ІДІЛ була проведена в провінції Хама. В таблиці не враховані санітарні втрати або пораненні, кількість яких зазвичай є більшою чим загиблих.
Примітне те, що відносно невеличка кількість втрат асадитів у літні місяці та на початку зими минулого року пов’язані з тим, що режим «не помічав» в цей період присутність терористичної організації на своїй території займаючись іншими справами. І тільки коли асад починав проводити антитерористичні операції, кількість втрат зростала лавиноподібне. Хай би асадити взагалі їх не чіпали, дешевше було б)
Лівія: Погана новина для заколотника Халіфи Хафтара зі Сполучених Штатів. Державний департамент США заявив вчора, що не буде втручатися у судові справи, відкриті проти Хафтара в окружному суді США у штаті Вірджинія, відмовившись коментувати заяви Хафтара про те, що він має імунітет від судових позовів як глава держави Лівія.
Нагадаю, що Хафтар має американське громадянство, дане йому як приз за участь в поваленні режиму Каддафі і позитивну роль у боротьбі з ІДІЛ в Лівії. Вся чисельна рідня та багатомільйонні статки заколотника, включаючи декілька об’єктів нерухомості, також знаходяться в США. А судовий позов Хафтар отримав за звинуваченням у вбивстві, яке йому інкримінують дві лівійські сім’ї за смерть своїх рідних. Вочевидь, що американська Феміда при такому показовому «невтручанні» Держдепу в цю справу прийме вірне рішення.
Туреччина: Прокуратура Анкари видала ордери на арешт 29 осіб, у тому числі 28 офіцерів командування Сухопутних військ за звинуваченням у належності до групи Фетхуллаха Гюлена.
У МВС Туреччини розповіли про підсумки 2020 року в боротьбі з тероризмом.
Іран: Україна отримала від Ірану проект технічного звіту щодо обставин катастрофи літака Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», яка відбулася під Тегераном 8 січня 2020.
Про це в інтерв’ю газеті «Обозреватель» повідомив міністр закордонних справ країни Дмитро Кулеба. За його словами, в України є два місяці на власні коментарі та зауваження до тексту звіту. Що стосується суми компенсації, Кулеба зазначив, що ніяких офіційних повідомлень з цього приводу Київ від Тегерану не отримував.
Іран оголосив в міжнародний розшук 48 громадян США, в тому числі і президента Дональда Трампа, в зв’язку з вбивством генерала Касема Солеймані в аеропорту Багдаду. Про це на прес-конференції в Тегерані повідомив прес-секретар Верховного суду ІРІ Гулам Хусейін Ісмаїлі.
За його словами, Іран співпрацює в розслідуванні справи про вбивство Солеймані з шістьма країнами регіону, головним чином з Іраком. «Вдалося встановити причетність 48 осіб до вбивства генерала КВІР. Серед них офіційні особи США, в тому числі в Пентагоні і командуванні силами США в регіоні. Однак головну роль зіграв президент Дональд Трамп. Всі вони оголошені в розшук по червоному циркуляру Інтерполу », – зазначив Ісмаїлі.
Багато країн, включно з ЄС, Великобританією та США закликали Іран звільнити південно-корейських танкер, захоплений вчора ВМС КВІР. МЗС Південної Кореї, в свою чергу, перегляне можливість візиту в Тегеран свого представника, який був запланований на неділю. Заступник міністра закордонних справ Чой Чон Кун мав обговорити вимогу Ірану про «розмороження» нафтових коштів Ірану (через санкції США) на суму 7 млрд доларів. Підсумовуючи – Іран продовжує стріляти собі в ногу.
І на додачу, міністр закордонних справ Ірану Заріф повідомив, що його країна починає збагачувати уран до 20%. Це повідомлення знов зустріло дружній негативний відгук в країнах ЄС. У європейських прибічників збереження попередньої «ядерної угоди» з Іраном, порушеною США за ініціативою Трампа, стає все менше аргументів.
Рішення про збільшення проценту збагачення було прийняте іранським парламентом ще в минулому році. Проте документ не був підписаний президентом країни і мав би використовуватися для шантажу США та бути притриманим принаймні до моменту інавгурації Байдена. Тому подібна заява, лише підтверджує, що заміна американського президента на політику США, щодо Ірану не вплине.
Ізраїль: Прем’єр Ізраїлю різко відреагував на заяву іранського очільника МЗС: «Рішення Ірану продовжувати порушувати свої зобов’язання, підвищувати рівень збагачення та сприяти розвитку промислового потенціалу підземного збагачення урану не можна пояснити будь-яким іншим способом, окрім подальшої реалізації свого наміру розробити військову ядерну програму.
Ізраїль не дозволить Ірану виробляти ядерну зброю».
І поки, що Ізраїлю вдавалося стримувати іранські амбіції, принаймні в Сирії, але порушити їх зовсім – ні. Тим не менш, підсумком стримуванні Ірану в Сирії стало, не менше як 24 повітряних напади ізраїльських ВПС протягом 2020 року.
Удари були нанесені в столичному аеропорту і по військових об’єктах на півдні і заході Дамаску, а також в районі Масійяф, і в Кунейтрі. У східному регіоні (провінція Дейр-Ез-Зор і на сході провінції Хомс) іранські проксі піддавалися нападам тільки двічі.
Всі атаки були спрямовані виключно на іранські цілі. Весь минулий рік Ізраїль уникав нанесення шкоди бандам асада, хоча і не забував «ганяти» асадівських ППО-шників, які наважувалися збивати ізраїльські ракети.
ОАЕ: Офіційний представник Еміратів засудив візит командувача іранським військово-морським флотом на окупований Іраном острів Абу-Муса, який знаходиться в 60 км від узбережжя Еміратів.
Користувачі твіттеру, коментуючи новину, висловили думку, що для Еміратів було б важливіше звільнити спочатку свій острів, ніж вести військові дії в Ємені і в Лівії.
Катар: Емір Катару очолює делегацію своєї країни для участі у саміті Ради співробітництва країн Перської затоки в Саудівській Аравії. Цей історичний крок примирення арабських країн став можливим після підписання угоди про відкриття повітряного, наземного і морського кордону між Саудівською Аравією і Катаром, починаючи з вчорашнього вечора. (За день до саміту країн Перської затоки).
Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет та Бахрейн погодилися зняти блокаду з Катару і покласти край розколу, який тривав без малого 4 роки. Раніше, 5 червня 2017 року Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн та Єгипет звинуватили Катар у підтримці терористичних угруповань, розірвавши всі дипломатичні відносини з Дохою і наклавши економічне ембарго на країну.
Арабські країни вимагали від Катару розірвати зв’язки з Туреччиною, Іраном та припинити фінансувати терористів. Влада Катару відразу відкинула всі звинувачення і не пішла виконання жодних умов внаслідок цього шантажу. Кувейт з самого початку кризи докладав посередницькі зусилля для його врегулювання.
Саудівська Аравія: І ось ця подія відбулася – Катарський емір, шейх Тамім бен Хамад, прибув сьогодні в Аль-Улу, щоб відвідати наслідного принца Мухаммеда бен Салмана перед тим, як вперше за останні роки прийняти участь в саміті країн Перської затоки в Ер-Ріяді.
Крім того, вперше за останні три роки саміт Ради співробітництва країн Перської затоки відвідає радник президента США (зять Трампа) – Джаред Кушнер.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин