Франція до 2038 року введе в стрій новий атомний авіаносець, який замінить «Charles de Gaulle».
Про це повідомляє Міністерство оборони Франції.
Президент Франції Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що авіаносець нового покоління, який повинен у 2038 році замінити в складі національного флоту нинішній флагман «Charles de Gaulle», отримає ядерну енергетичну установку.
Про це глава французької держави розповів під час відвідин підприємства Framatome, що спеціалізується на проєктуванні та виробництві парових систем для реакторів.
Міністерство Збройних сил Франції та французьке суднобудівне об’єднання Naval Group, яке буде головним підрядником за програмою PANG (Porte Avion Nouvelle Generation), опублікували офіційні рендери зображення перспективного французького авіаносця.
Компанія Framatome протягом десятиліть співпрацює з Міноборони Франції, поставляючи компоненти для атомних підводних човнів.
Згідно з офіційними планами, різка першої сталі для будівництва нового французького авіаносця повинна відбутися у 2025 році, ходові випробування намічені на 2036 рік, а введення в дію очікується у 2038 році, коли «Charles de Gaulle» доведеться вивести з експлуатації після закінчення терміну служби.
Попередньо заявлено, що будівництво корабля буде вестися на підрядній основі в сухому доці найбільшої французької суднобудівної верфі Chantiers de l’Atlantique в Сен-Назер, з виготовленням частини корпусних секцій на верфях Naval Group.
Як було повідомлено раніше, новий авіаносець зможе нести на борту перспективні бойові літаки, розробка яких ведеться в рамках проєкту SCAF.
Проєкт SCAF – це французька абревіатура європейського проєкту FCAS – Future Combat Air System, компанія Dassault виступає головним розробником проєкту.
Майбутній авіаносець буде більшим за нинішній флагман ВМС Франції.
Запланована водотоннажність – 75000, довжина – 300 м, ширина – 80. Його екіпаж буде налічувати близько 2000 моряків.
Для порівняння водотоннажність авіаносця «Charles de Gaulle» становить 42 000 тонн при довжині 262 метри та шириною 64 метри.
Енергетична установка корабля буде включати два ядерні реактори нового типу К22 тепловою потужністю по 220 МВт кожен і три лінії вала загальною потужністю 80 МВт, з гребними гвинтами.
Загальна потужність, що виробляється, включаючи електроенергетику, складе 110 МВт.
Максимальна швидкість корабля вказується в межах 27 вузлів.
Новацією стане застосування електромагнітних катапульт EMALS від компанії General Atomics, якими оснащуються американські авіаносці нового покоління класу «Gerald R. Ford».
Авіаційне крило майбутнього корабля складатиме 30 винищувачів нового покоління і 2-3 вдосконалених палубних літаків дальнього радіолокаційного виявлення.
Кількість використовуваних безпілотних літальних апаратів поки не визначено.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин