В Дараа асадити чубляться між собою, а в Дейр Ез-Зор масово дезертують. В Лівії, Хафтар не збирається відводити війська. Туреччина, хоче в Сирії як в Нагірному Карабасі. Іран збільшив накопичення урану.
Сирія: В сирійському Ідлібі провокації з боку асадитів продовжуються. Сьогодні під артилерійські обстріли з боку сирійської армії потрапили н.п. Кбана в Латакії, Кансафра та аль-Баара на півдні Ідлібу. Стрілецький бій відбувся в районі н.п. Фатіра, де асадити спробували підійти до позицій повстанців. Але зазнавши втрат відійшли. І вже надвечір почалася активність артилерії сил опозиції.
На дорозі, що слідує до н.п. Кафар Шил в районі Афріну на півночі Сирії, сьогодні ввечері на СВП потрапив турецький патруль. В результаті підриву поранення отримали 3 турецьких військовослужбовці, одна машина була пошкоджена.
А в південній провінції Дараа справи все «чудесатєє». Ще вчора надвечір сталася зустріч, між повсталими місцевими жителями міста Аль-Карак з представниками іранської 4-ої дивізії САА та 5-го російського корпусу.
На тлі побоювань, що асадити почнуть повноцінний штурм міста, місцеві погодилися на проведення обшуку у 19 домах жителів, яких режим звинувачує у якихось злочинах. Причому, асадити з 4-ої дивізії пообіцяли, що цього разу обійдуться без звичайних підпалів та мародерства.
З ранку, обидва підрозділи САА прибули до міста Аль-Карак для проведення спецоперації. Місцеві без спротиву допустили їх до міста. Почалася спецоперація. Проте, під час проведення обшуків між представниками 4-ої дивізії та 5-го корпусу сталася сутичка, яка майже перейшла у стрілянину.
З чого можна зробити висновок, що військові 8-ї бригади 5-го корпусу САА, яка складається з колишніх революціонерів, займали «нейтральну» позицію, а фактично слідкували за діями іранських найманців, стримуючи їх дії. Самі обшуки результатів не дали.
Під час цих подій, була присутня і русня у вигляді т.зв. «військової поліції», роль якої також є незрозумілою. Або скоріш за все вони намагалися просто спостерігати за процесом. І вже під час слідування цього конвою рашиків у зворотному напрямку на ділянці Сахва-Мусайфіра, одна з машин патрулю вскочила на СВП. Про наслідки, як і зазвичай, русня не повідомляє.
Вчора, 15 солдатів 17-ої дивізії САА, яка розміщується на заході провінції Дейр Ез-Зор, дезертирували до територій, що контролюються проамериканськими Сирійськими Демократичними Силами. Разом з собою дезертири прихопили і все своє військове спорядження та амуніцію.
Подібні, масові випадки втечі з позицій для асадитів не є новиною. І раніше сирійські солдати самовільно покидали свої підрозділи у більшості випадків по причині недостатнього забезпечення сирійської армії. Крім низької заробітної платні, яку отримують солдати режиму, вони і забезпечуються харчуванням на межі голоду.
І воно і не дивно. Режим помітно слабшає. Гроші кінчаються. Продовольча криза посилюється. В низці районів закінчилася хлібна мука. А черги за хлібом до пекарень меншими не стають.
Бойовики ісламської держави напали на підрозділ сирійської армії неподалік від м.Сухна в провінції Хомс. Згідно із заявою терористів, при штурмі позицій САА їм вдалося вбити більше десяти сирійських військових.
Ще один військовослужбовець потрапив в полон і пізніше був обезголовлений. Перед тим, як покинути місце нападу, бойовики спалили все, що знаходилося на позиціях майно і підірвали газову магістраль, яка знаходилася поруч.
Лівія: В міжнародно визнаному Уряді Національної Єдності в Тріполі заявили, що згідно розвідувальних даних і результатів спостереження, вони не отримали підтверджень намірів з боку хафтарівської ЛНА покинути, визначені Женевською угодою у форматі 5+5, території Нафтового Півмісяця.
Ба більше, у хафтарівців оголосили про початок перевірки рівня боєздатності частин та підрозділів. Що так само мало схоже на ознаку початку демілітаризації. На демонстраційних відео підрозділи бригади «Тарік Бін Зіяд».
Намагання знову загострити ситуацію, щоб завадити відновленню видобутку нафти в Лівії є цілком логічним корком з боку кремля. Тиск або гроші, враховуючи достатню їхню військову присутність і невдоволення своїм становищем з боку Хафтара, навряд чи приведуть до військових перемог, а ось стати причиною оголошення чергового форс-мажору для нафтової галузі Лівії можуть.
На інфографіці, наданою турецькою агенцією Anadolu Agency, чітко видно що левова частка у збільшенні загального видобутку нафти країнами ОПЕК+ припадає саме на Лівію.
А ще в мережу виклали відео застосування турецької 35мм ЗУ «Korkut» в Лівії. На відео скоріш за все епізод роботи ЗУ по хафтарівському БПЛА під час боїв за Тріполі.
Туреччина: Президент Туреччини: «Сподіваюся, що в Сирії, так само як і в питанні Нагірного Карабаху, буде забезпечений справедливий мир». Русні в Сирії приготуватися.
А ще, міністр оборони Туреччини уточнив турецьку позицію по Карабаху: «Туреччина в самому епіцентрі процесу. І за столом, і на «землі». Ні про який «доконаний факт» не може бути й мови». Так шо русні не треба розслаблятися і в НК.
І вже завтра велика делегація московитів прибуває до Анкари, для обговорення деталей, щодо домовленостей по Карабаху. Цікаво буде співставити попередні заяви сторін з фактичними даними на папері.
Іран: Іран продовжує збільшувати темпи накопичення ядерного палива, істотно перевищуючи ліміти, передбачені ядерної угодою 2015 року, повідомляє агентство Associated Press (AP) з посиланням на заяву МАГАТЕ.
За даними AP, в конфіденційному документі, поширеному МАГАТЕ серед країн-учасниць агентства, станом на 2 листопада – Іран накопичив більше 2 тис. 442,9 кг низькозбагаченого урану, що істотно більше в порівнянні з запасами, зафіксованими в серпні (2 тис. 105,4 кг).
Таким чином, Іран в 12 разів перевищив межу, встановлену Спільним всеосяжним планом дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми, яка становить 202,8 кг. Іран також збагачує уран до рівня в 4,5%, хоча домовленості допускають рівень лише 3,67%.
Саме порушення Іраном цієї «ядерної угоди» і стали причиною виходу з неї США 2018 році і відновлення санкцій проти іранського режиму. А через рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань в рамках ядерної угоди до тих пір, поки європейські учасники угоди не забезпечать економічні інтереси Ірану, перш за все в нафтовій сфері, в умовах дії американських санкцій.
Враховуючи підтверджені експертні дані авторитетної організації (МАГАТЕ), щодо іранської ядерної програми, сподівання Тегерану на пом’якшення санкційного режиму з боку США, у зв’язку зі зміною адміністрації, можуть бути марними.
Судан: Русня, несамовито радіє оголошенню про створення нової військової бази в Судані. І вже місце вибрали – Порт-Судан і кажуть, що все обійдеться не за дорого. Лише за постачання техніки та озброєння (скоріш за все безоплатно). В обмін на це Судан погодився на присутність до 300 російських військових, до 4 кораблів ерефії та перебудову під їх потреби частини морського причалу.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин