Соціальний захист резервістів-підприємців української армії все ще законодавчо не врегульований.
Про це пише АрміяInform.
Особливо важливим нюансом є порядок компенсації середньомісячного доходу таким особам за період залучення їх на збори чи призову.
Зараз у Верховній Раді є законопроєкт № 3554, який стосується особливостей оподаткування резервістів, які є фізичними особами-підприємцями.
Відповідні законодавчі ініціативи розроблені, аби частково врегулювати прогалини у соцзахисті таких осіб і дозволять встановити особливості їхнього оподаткування.
У Головному управлінні персоналу Генерального штабу ЗС України, ухвалення цього законопроєкту дозволить:
Тобто ця законодавча ініціатива так і не відповідає на питання коли резервісти-підприємці зможуть отримувати компенсацію.
Нагадаємо, що резервістам Збройних Сил України за залучення на зборові заходи сплачують добові, грошову виплату, залежну від військового звання, одноразове грошове заохочення (для тих, хто виконав програму підготовки та не вчинив правопорушень) і середній заробіток тим, хто працює на підприємствах, в установах чи організаціях.
Середній заробіток резервістам і військовозобов’язаним спочатку сплачують керівники підприємств, установ та організацій, в яких працюють особи, призвані на збори.
Згодом ці витрати компенсують роботодавцям через військові комісаріати, за рахунок грошей, передбачених у держбюджеті на утримання Міноборони.
Для цього роботодавець повинен подати документи про відповідні розміри середньомісячної заробітної плати своїх працівників-резервістів, а також відповідні розрахункові рахунки, на які слід перераховувати кошти.
Безробітним резервістам теж передбачені виплати на час зборів – у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2020-му році складає 2102,00 грн.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин