Компанія “Радіонікс” забезпечила створення в Україні нового замкнутого циклу з розробки та виробництва систем для винищувачів МіГ-29 та Су-27.
Про це повідомляє Defence-Express.
Проєкти тепер реалізуються в Україні в рамках єдиного наукового, технологічного та виробничого процесу.
Винищувачі МіГ-29 та Су-27 окрім традиційної радіолокаційної станції для виявлення цілей і керування озброєнням, також мають і оптико-електронну прицільну систему.
Квантові оптико-локаційні станції (КОЛС), що входять до складу цих систем, у пасивному режимі дозволяють здійснювати пошук, виявлення та супроводження повітряних цілей.
Додатково вимірювати дальність до повітряних та наземних цілей, наводити ракети ближнього бою з тепловими головками самонаведення на ворожі повітряні цілі одним поглядом пілота – за рахунок поєднання з нашоломною системою цілевказування, яка була розроблена в Україні (проєкти “Щель”, “Сура”).
У складі КОЛСів два інформаційних канали. Теплопеленгатор і лазерний далекомір.
Пасивний теплопеленгатор забезпечує виявлення та автосупроводження повітряних цілей за їх тепловим випроміненням, визначення їх координат у системі координат літака-носія.
Лазерний далекомір, своєю чергою, призначений для вимірювання дальності до попередньо виявленої теплопеленгатором повітряної цілі, а також вимірювання дальності до наземних цілей. Цих даних цілком достатньо для того, аби бути першим як у знаходженні, так і знищенні ворожих цілей.
Компанія “Радіонікс” провела повний цикл імпортозаміщення у квантових оптико-локаційних станціях для винищувачів і у ході цієї роботи забезпечила серійне виготовлення нових зразків з кращими можливостями.
Повідомляється, що у порівнянні зі штатною КОЛС-29 для винищувача МіГ-29 майже удвічі збільшено дальність виявлення типових цілей у тепловому діапазоні, а також дальність вимірювання відстаней до повітряних та наземних цілей новим лазерним далекоміром – з більшою точністю і більшою надійністю системи. Що, власне, є наслідком переходу на сучасну компонентну та елементну базу.
На додаток до тепловійного та лазерного каналу до КОЛСу розробники з “Радіоніксу” ввели й третій – телевізійний. Це рішення вдалося “втиснути” у штатні габарити без кардинальної переробки КОЛС-29, але з більш глибокою зміною конструкції, ніж у варіанті з заміною лазерного каналу.
Оптична система телевізійного каналу вбудовується у КОЛС спільно з лазерним каналом, дозволяє здійснювати точне наведення лазерного променя по збільшеному телевізійному зображенню цілі, а телевізійний автомат супроводу забезпечує утримання променя на цілі після пуску ракети або керованого боєприпасу.
Крім того, введення до складу КОЛС оптико-телевізійного каналу дає можливість застосовувати ракет Х-25МТ і Х-29Т, а також бомби КАБ-500Кр з телевізійними системами наведення.
Таким чином, бойова ефективність літака МіГ-29 при атаці наземної цілі суттєво підвищиться шляхом застосування широкої номенклатури високоточної зброї.
Зазначається, що досягнення компанії “Радіонікс” забезпечили країні:
Компанія “Радіонікс” – одне підприємство приватного сектору оборонної промисловості України. Входить до складу Ліги оборонних підприємств.
Повідомляється, що на сьогодні нові розробки компанії “Радіонікс” вже закуповуються закордонними користувачами винищувачів МіГ-29 у різних версіях. На черзі – поставки оновлених комплексів для Су-27.
Серед розробок компаній – головки самонаведення для крилатої ракети “Нептун”, нові головки самонаведення (радіолокаційні та теплові) для високоточних засобів враження класу “земля-повітря” та “повітря-повітря”, системи радіоелектронної боротьби для авіаційних платформ, нові радіолокаційні системи.
Нагадаємо, компанія «Радіонікс» запатентувала радіолокаційну головку самонаведення APГC-5R та синтезатор частот РЛГСН APГC-5R, для протикорабельної крилатої ракети Р-360 «Нептун».
Також компанія є виконавцем ДОЗ з модернізації літаків МіГ-29 та Су-27 для ВПС України.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин