В Україні ще залишаються російські солдати строкової служби, які потрапили у полон в Курській області.
Журналісти LIGA.net відвідали одну з установ в Україні, у якій тримають російських строковиків.
Кількість полонених у цій установі періодично змінюється – одних відправляють на обмін, других переводять зі шпиталів після стабілізації стану чи в інші установи.
На момент візиту журналістів військовополонених тут близько 50.
Солдатів строкової служби – двоє. Решта – офіцери молодшого командного складу (в основному – командири рот), мобілізовані та контрактники, бойовики чеченського “Ахмату”.
Більшість відмовляється називати імена чи розповідати подробиці своєї служби. Частина – відвертається від камер і закриває обличчя руками.
Розповіді про сам момент потрапляння до полону переважно одноманітні – “були на позиціях, зайшли ваші, опинились в оточенні, потрапили в полон”.
Одразу після прибуття до установи їх відправили до лазні. Видали чистий цивільний одяг, постільну білизну, засоби особистої гігієни.
Та розвели по камерах: окремо – строковики, окремо – контрактники та мобілізовані, окремо – “ахматівці”.
На тому, що український полон виявився несподівано гуманним, наголошують всі. Очікували “знущань, катувань та відрізаних голів”.
Розпорядок дня – майже як в армії. “О 6:00 підйом. Вмиваємось, – каже один з офіцерів. – Далі особистий час, сніданок, знову особистий час. Обід. О 22:00 – відбій”.
Раз на тиждень – душ або лазня. Пораненим, які перебувають в установі, регулярно надають допомогу, обробляють рани та роблять перев’язки.
Щодня – прогулянки. Ввечері, після того, як завершаться прогулянки інших ув’язнених. Від них полонених ізолюють, щоби унеможливити конфлікти.
В кожній камері – книжки та телевізори. Що і коли дивитись – ніхто не регламентує. Новини, кіно чи музика – все на розсуд самих військовополонених.
При цьому, як зазначає один зі співробітників самої установи, більшість з них у полоні відверто нудяться. Включно з солдатами строкової служби.
Деякі навіть просили адміністрацію залучати їх до якихось робіт. Але, згідно із законодавством, адміністрація не має права цього робити.
Єдина тема, яка відверто напружує всіх військовополонених, – тема обміну. Вони чудово усвідомлюють, що в Росії на них чекають проблеми.
“Спочатку, напевно, тягатимуть у ФСБ. Питатимуть з нас жорстко за те, що ми потрапили в полон і не загинули“, – розповів один з бойовиків “Ахмату”.
Нагадаємо, наприкінці вересня українські морпіхи взяли у полон російських військових у Курській області.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин