Північна Корея адаптувала тактичну ядерну боєголовку Hwasan-31 для встановлення на балістичні ракети малої дальності та РСЗВ.
Про це повідомляє південнокорейське видання Dong-A Ilbo з посиланням на Агентство військової розвідки.
12 вересня південнокорейська розвідувальна служба підтвердила можливість встановлення нової ядерної боєголовки «Хвасан-31» на більшість нових північнокорейських ракет, що націлені на Південну Корею.
«Технологія мініатюризації ядерної зброї Північної Кореї досягла значного рівня», — заявили у відомстві на запит Dong-A Ilbo.
Представлена в березні торік, Hwasan-31 була мініатюризована та стандартизована достатньо, щоб її можна встановити на балістичні ракети KN-23, KN-24 та навіть на 600-мм снаряди реактивної системи залпового вогню KN-25.
Також може йтися про крилаті ракети сімейства Hwasal-1 та Hwasal-2 з дальністю польоту більше 2000 кілометрів, підводні ударні дрони типу Haeil-5-23, балістичні ракети підводного пуску, а також тактичні ракети малої дальності Hwasong-11D.
За інформацією розвідки, такого результату вдалося досягти завдяки зменшенню діаметра боєприпасу приблизно до 50 сантиметрів. Цього достатньо для розміщення на зазначених вище носіях.
Ядерний заряд боєголовки, ймовірно, виконаний у вигляді круглої, сферичної форми. Її потужність оцінюється близько 10 кілотонн, що еквівалентно вибуху 10 тисяч тонн тротилу.
Водночас існують непідтверджені припущення, що заряд міг бути виконаний за альтернативною технологією у вигляді кулі овальної форми, яка дає можливість збільшити кількість активної речовини у пристрої в обмеженому діаметрі, а отже і його потужність.
У Південній Кореї розглядають нарощення своїм північним сусідом арсеналу тактичної ядерної зброї як більшу загрозу, ніж появу стратегічного ядерного озброєння.
«Модернізація технології ядерних боєголовок для збільшення потужності раптового ракетного удару, який може уразити всю Південну Корею, є більшою загрозою з нашого погляду. Схоже, що незабаром ми перейдемо до фактичного розгортання Hwasan-31», — зазначило урядове джерело видання.
Днями «Мілітарний» повідомляв, що КНДР уперше показала свій завод зі збагачення урану та його внутрішню будову, зокрема, ряди центрифуг для відділення радіоактивних ізотопів.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин