Дансько-український технологічний стартап працює над розв’язанням проблеми розмінування українських земель за допомогою робототехніки та нейромереж.
Про це інформує компанія Odense Robotics, яка надала стартапу фінансування та технічну допомогу.
Повідомляється, що за сучасних технологій розмінування в Україні, площа замінованої території якої становить 144 000 кв. км, займе понад 70 років і коштуватиме 33,5 мільярда євро.
Частина технологічних рішень, розроблених стартапом вже виробляється і тестується в Україні.
«Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Поточний процес розмінування є болісно повільним, небезпечним і дорогим. Україна просто не має часу чекати або грошей, щоб інвестувати», – говорить В’ячеслав Швайдак, співзасновник і генеральний директор Dropla Tech ApS.
Швайдак каже, що за нинішніх технологій, розмінування одного квадратного метра коштує близько 1-3 євро. Використовуючи робототехніку та штучний інтелект, ми можемо зробити розмінування швидшим, дешевшим та безпечнішим.
За оцінками компанії, нове рішення може знизити вартість розмінування одного квадратного метра до 10 центів, а час, необхідний для цього, скоротити з 70 років до 12
Розмінування України – це також питання світової продовольчої безпеки. До повномасштабного російського вторгнення Україна була важливим світовим постачальником продовольства, годуючи понад 400 мільйонів людей по всьому світу і забезпечуючи 10% всіх проданих зернових культур.
«Сьогодні 26 000 кв. км сільськогосподарських угідь на звільнених територіях постраждали від наземних мін та боєприпасів, що не розірвалися, через російську агресію. Це еквівалентно половині Данії. Сільськогосподарські угіддя, зважаючи на їхню високу економічну продуктивність і критичну важливість для продовольчої безпеки, є пріоритетом номер один для розмінування», – каже Швайдак.
Dropla – це інструмент для допомоги в операціях з розмінування. Платформа для виявлення наземних мін поєднує в собі технологію рою дронів, оснащену мультимодальним об’єднанням датчиків, і парк безпілотних наземних транспортних засобів, які дозволяють підтверджувати безпечні зони.
У той час як більшість рішень з розмінування використовують по одному дрону, Dropla розгортає рій з шести БПЛА одночасно, що дозволяє охоплювати більшу площу і швидше – до 0,5 кв. км. на день.
Дрони виявляють міни за допомогою оптичних, магнітних та електромагнітних датчиків і надсилають дані на обчислювальну станцію, яка створює цифрову карту поверхні з географічною прив’язкою, що показує місцезнаходження загроз.
Потім дистанційно керовані машини Dropla для підготовки ґрунту дрони видаляють рослинність і переконуються, що жодна загроза не залишилася невиявленою.
Ці дрони спроєктовані таким чином, щоб витримати детонацію протипіхотних мін, які могли бути пропущені під час початкового обстеження. В результаті, територія стає безпечною для саперів, які можуть зайти на неї та провести розмінування.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Державна спеціальна служба транспорту, наразі випробовують дрони від Dropla.
Вони виготовляються виробничою групою Dropla Tech в Україні та коштують лише 10 000 євро.
Нейронні мережі Dropla навчаються на даних з понад 300 наземних мін і НВБ, зібраних на власному полігоні в Україні.
Комбіноване рішення для рою дронів все ще перебуває в розробці й має бути готове через шість місяців.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин