Російська доктрина війни з НАТО передбачає масовані комбіновані удари звичайним та тактичним ядерним озброєнням по країнах Західної Європи.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на 29 таємних російських файлів, отриманих від західних джерел.
Журналісти видання ознайомилися з внутрішньою російською документацією з планами на випадок війни з Північноатлантичним Альянсом, що були підготовлені у період з 2008 по 2014 рік.
Російські офіцери у своїх дописах відзначали переваги комбінованих ударів по території ворога із застосуванням конвенційного озброєння та тактичної ядерної зброї на ранніх стадіях.
Російське оборонне відомство відводить важливу роль в ударних операціях своєму військово-морському флоту, котрий є носієм численного арсеналу крилатих ракет та здатен застосовувати засоби ураження зі спеціальною бойовою частиною.
В одному з документів зазначається, що «висока маневреність» ВМФ дозволяє завдавати «раптових і превентивних ударів» та «масованих ракетних ударів з різних сторін». У ньому додається, що ядерна зброя, «як правило», призначена для використання «в поєднанні з іншими засобами ураження» для досягнення цілей Росії.
Серед отриманих файлів журналісти віднайшли мапи, які, ймовірно, були створені для презентації, а не для оперативного використання. На них позначені 32 цілі для ракет російського флоту в Європі.
Для Балтійського флоту цілі зазначені головно в Норвегії та Німеччині. Серед них військово-морська база Бергена (Норвегія), радіолокаційні станції та об’єкти спецпризначення.
Північний флот, згідно з документами, має уразити об’єкти оборонної промисловості, зокрема верф у британському Барроу-ін-Фернесі, де будують військові кораблі та підводні човни. Ціль біля Халла може бути промисловим майданчиком — вона позначена димовою трубою.
Презентація також ілюструє, як її доктрина може бути застосована в можливих війнах у Чорному і Каспійському морі, а також у Тихому океані.
Карти включають, зокрема, сценарії війни з нинішніми союзниками Росії — Китаєм, Іраном, Азербайджаном і Північною Кореєю, зазначає FT.
Пріоритетом у разі конфлікту з НАТО у документах названо послаблення військового та економічного потенціалу супротивника. Аналітики, на яких посилається FT, вважають, що це означає завдавання ударів по цивільних об’єктах та критичній інфраструктурі, як це було в Україні.
Також у презентації згадується варіант «демонстраційного удару» — підрив ядерної зброї у віддаленому районі для залякування західних країн. Такий удар, як мовиться в документах, має продемонструвати «наявність та готовність до застосування високоточної нестратегічної ядерної зброї» та «намір застосувати ядерну зброю».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин