Міноборони за пів року допустило до експлуатації у Силах оборони України понад 20 зразків легкого транспорту.
Техніка призначена для пересування пересіченою місцевістю та виконання завдань на воді.
Зокрема, серед нових зразків є багі, мотоцикли з електродвигунами та двигунами внутрішнього згорання, а також чотири- та шестиколісні квадроцикли і гексоцикли.
Окрім того, для потреб підрозділів сил оборони кодифіковано спеціальний транспорт для пересування по воді – гідроцикли.
В оборонному відомстві зазначили, що у 2023 році арсенал Сил оборони поповнили лише 7 зразків такого транспорту.
До переліку кодифікованих зразків входить продукція відомих виробників всюдихідної легкої техніки зі Сполучених Штатів, Азії та Європи.
Пояснюється, що спектр застосування таких транспортних засобів на фронті є досить широким.
Легкий всюдихідний транспорт використовують для переміщення особового складу та вантажів в умовах складного рельєфу місцевості та відсутності доріг.
Також їх можна використовувати для евакуації поранених, логістичного забезпечення позицій на передньому краї, а також ведення розвідки або застосовувати як мобільні вогневі точки.
Міністерство оборони також кодифікувало медичний бронеавтомобіль вітчизняного виробництва «Козак-5МЕД», що створений на базі шасі американського важкого пікапа Ford F-550.
Він може транспортувати чотирьох лежачих поранених або шістьох у сидячому положенні, окрім водія та персоналу групи медичної евакуації. Бронювання автомобіля забезпечує захист екіпажу та пасажирів від уламків і куль калібру 7,62 мм.
Кодифікація та допуск зразка озброєння та військової техніки українського виробництва до експлуатації дозволяє закуповувати все коштом державного бюджету для підрозділів Сил оборони України.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин