Northrop Grumman представила прототип малопомітного безпілотника XRQ-73 з революційною гібридною електричною силовою установкою.
Зображення літака було оприлюднене на офіційному сайті корпорації.
Northrop спільно з американським агенством передових оборонних досліджень DARPA представила безпілотник XRQ-73, котрий розроблявся в рамках програми SHEPARD – Series Hybrid Electric Propulsion AiRcraft Demonstration.
Метою розробки цього авіаційного проєкту є демонстрація та відпрацювання новітньої технології гібридно-електричного авіаційного двигуна.
Згідно із заявою DARPA, проєкт передбачає «використання гібридної силової установки GHO та деяких її компонентів», маючи на увазі проєкт-попередник XRQ-72A Great Horned Owl, що розроблявся у 2010-х роках.
Інноваційна для авіаційної сфери технологія використовує замість традиційного реактивного двигуна конструкцію, що складається з генератора електроенергії та електродвигунів, що створюють тягу.
Використання гібридної технології пропонує кращу економічність, а також надзвичайно низький рівень шуму та теплового сліду електричних турбін. Зазначені переваги мають стати складовою комплексу рішень, які забепечать значну малопомітність розвідувальному безпілотнику.
Про те, що XRQ-73 саме розвідник можна зробити висновок із промовистого індексу XRQ-73, яким в США наділяють розвідувальні дрони. У той же час перша літера X говорить про те, що зазначений борт є лише прототипом.
Малопомітності літаку додає і форма фюзеляжу літаючого крила «безхвостки», що використовується у «stealth»-бомбардувальниках B2 та B21 Raider, а також реактивних розвідувальних дронах RQ-170 Sentinel.
Наразі технічні параметри XRQ-73 не розкриваються, обмежуючись лише його вагою у 570 кг. DARPA класифікує його як безпілотник 3 групи, до яких відносяться літальні апарати здатні розвивати швидкість 180-460 км/год та літати на висоті менше 5500 метрів.
У повідомленні Northrop зазначається, що DARPA планує почати заплановані льотні випробування прототипу до кінця цього року.
Використання у проєкті SHEPARD технічних рішень силової установки та частини відпрацьованих агрегатів попереднього проєкту має пришвидшити розробку серійного виробу для першого польоту упродовж наступних 20 місяців.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин