США шукають підрядників для розробки гіперзвукової зенітної артилерійської установки в межах програми Multi-Domain Artillery Cannon (MDAC).
Запит був оприлюднений 8 липня на урядовому сайті США.
Управління швидких можливостей і критичних технологій армії США (RCCTO) оголосило тендер на закупівлю прототипів багатопрофільних артилерійських систем MDAC, що призначені для збиття літаків та ракет.
Відомство планує укласти контракт на виробництво восьми прототипів у третьому кварталі 2025 фінансового року. Машини мають бути передані армії восени 2027 року, після чого проходитимуть польові випробування.
Очікується, що проєкт MDAC має посилити наявну зенітну артилерію та запропонувати ефективну та дешеву альтернативу традиційним зенітним ракетним системам.
Згідно з оприлюдненими вимогами, MDAC — це високомобільна авіатранспортабельна самохідна колісна 155-міліметрова артилерійська система.
Замовники очікують, що майбутня установка матиме високий рівень автоматизації. Крім того, вона має отримати великий боєзапас та високу швидкострільність, водночас не уточнюючи конкретні параметри.
Для ефективної роботи бойова машина отримуватиме зовнішнє цілевказання, для чого буде інтегрована у систему бойового управління (IBCS) та мережу інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (IAMD).
Головною перевагою перспективної системи має стати гіперзвуковий зенітний боєприпас. Конкретний тип снаряду не згадується, однак, враховуючи вимоги до використання готових технологій, мова може йти про боєприпас HVP розробки ВАЕ Systems.
Експериментальний активно-реактивний підкаліберний боєприпас створювався з 2013 року в межах програми розробки електромагнітних гармат. Однак пізніше був адаптований для корабельних 127-мм артилерійських установок та 155-мм гармат сухопутної артилерії.
HVP у всіх трьох калібрах має однакову конічну форму та відрізняється лише піддонами. Він може бути суто кінетичним або ж нести до 900 грамів вибухівки.
Для досягнення надвисоких швидкостей він оснащений реактивним двигуном, що, за деякими даними, дозволяє йому розвинути гіперзвукову швидкість 5 Махів. Максимальна дальність пострілу сягає 80 кілометрів.
Під час демонстративних випробувань, проведених у вересні 2020 року, самохідна гаубиця М109А6 Paladin армії США уразила експериментальним боєприпасом дозвукову мішень-імітатор крилатої ракети BQM-167 Skeeter.
Згідно з оприлюдненими даними, вартість боєприпасу HVP у 2018 році сягала 86 тисяч доларів. Вона щонайменше удесятеро вища за традиційні 155-мм артилерійські снаряди, однак водночас нижча за ціну ракети до ПЗРК.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин