Воїни 225-го окремого штурмового батальйону Збройних Сил України отримали 15 бронемашин «Козак-2М1» та 25 «Козак-5» виробництва ПАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика».
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров у своїх соціальних мережах.
Окрім міністра оборони, на передачі техніки був присутній начальник Генерального Штабу ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич.
«Забезпечуємо наших військових сучасним і надійним обладнанням. Мотивоване військо – це добре оснащене військо. Наш головний пріоритет – збереження життя та здоровʼя військових. Більше бронемашин – більше збережених життів», – йдеться у повідомленні міністра.
«Козак-2М1» – це модернізована версія «Козак-2М», яка відрізняється своїм несучим корпусом-монококом. У ньому використані ті самі агрегати, що і на «Козаку-2», але повністю перероблена ходова частина.
Підвіска всіх коліс стала незалежною, а кліренс збільшився з 392 мм до 430 мм. Бронекорпус машини має рівень балістичного захисту ПЗСА-5.
«Козак-5» – це версія, яка збудована на шасі позашляховика Ford F-550 і передусім призначена для поліцейських спецпідрозділів.
«Козак-5» легший за «Козак-2» і має вагу 10 тонн. У базовому варіанті бронеавтомобіль вміщає до восьми осіб. Конструкція кузова загалом аналогічна «Козаку-2», але в задній стінці замість двостулкових дверей встановлені одностулкові.
Бронемашини «Козак-2», «Козак-2М1» та «Козак-5» – це одні з найпоширеніших бронемашин у Силах оборони України.
У листопаді 2023 року «Мілітарний» повідомляв, що «Практика» розробляє медичну евакуаційну машину для українських військових.
Нову медичну машину для евакуації поранених із прифронтової зони розробляє приватна компанія на базі вже існуючої бронемашини «Козак-7».
Оригінальна бронемашина та її медична версія побудовані на доопрацьованому шасі американського позашляховика Ford F550 з колісною формулою 4×4.
Медичне відділення, що розташоване в кормовій частині машини, розраховане на перевезення чотирьох лежачих поранених, а також медика.
«Козак-7» є відносно новим зразком техніки, який уперше показали представникам Міноборони наприкінці січня 2022 року, за місяць до початку російського вторгнення.
На сьогодні відомо, що певна кількість вітчизняних бронемашин надійшла на озброєння Сил оборони та активно застосовується українськими десантно-штурмовими військами.
Раніше повідомлялося, що бронемашина «Козак-2М1» отримала дистанційно керований бойовий модуль зі встановленим на нього великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5 мм.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин