У Москві готують проти України провокацію, повʼязану нібито з незаконним обігом зброї західного виробництва в Африці.
Про це інформує пресслужба Головного управління розвідки.
Повідомляється, що на тлі послаблення позицій Росії та її проксі-сил на Африканському континенті ворожі спецслужби готують чергову інформаційну спецоперацію, спрямовану проти України.
Зокрема, Кремль намагатиметься звинуватити українських спецпризначенців у нібито використанні зброї іноземного походження під час бойових дій у Республіці Судан.
Для цього російські пропагандисти планують оприлюднити у ЗМІ, зокрема у лівійських, замовні публікації та сфабриковані знімки «трофейної» зброї американського походження, раніше захопленої найманцями так званої ПВК «Вагнер» під час війни в Україні.
Мета таких публікацій ― дискредитація України та її партнерів і звинувачення західних союзників у безконтрольному обігу зброї за участі України.
Також Кремль намагатиметься наголошувати, що елітні українські спецпідрозділи беруть участь у бойових діях в Африці в той період, коли Росія веде геноцидну війну в самій Україні.
Водночас у звʼязку релігійними святами, що тривають у мусульманському світі, зокрема й у частині країн Африки, російські спецслужби були змушені фабрикувати необхідні фотоматеріали на території Білорусі.
«Наголошуємо, що Україна та її Сили Оборони продовжують діяти виключно в межах міжнародного права та статуту ООН, з повагою до суверенітету всіх країн та не мають жодного стосунку до будь-яких незаконних дій, повʼязаних з незаконним обігом зброї», — йдеться в повідомленні ГУР.
Наприкінці березня «Мілітарний» розповідав, що співробітники ГУР розповіли, які завдання виконували в Судані та чому здійснюють операцію саме у цій країні.
Під час інтерв’ю, опублікованому в документальному фільмі, один зі співробітників ГУР розповів деталі деяких операцій, в яких його підрозділ брав участь у протидії місцевим незаконним формуванням та російській ПВК «Вагнер».
Насамперед він зазначив, що Судан є потужним логістичним гравцем у регіоні та має розвинуту портову інфраструктуру у Червоному морі, яку використовує російська ПВК.
Через це кількість російських найманців у цій країні дуже велика. Вони підтримують незаконні військові формування, які дають можливість ПВК «Вагнер» використовувати країну для свого збагачення.
Першочергове завдання ГУР було відносно простим: розвідка, збір відповідної інформації про переміщення ворога, використання напрямків та автодоріг та дані про кількість особового складу.
Другим етапом стала підготовка диверсій проти транспорту найманців та воєнізованих формувань, які колонами перевозили боєприпаси та паливо.
Оскільки Судан має невелику кількість доріг з якісним дорожнім покриттям, це зіграло на руку ГУР та дозволило зрозуміти маршрути руху колон, які найчастіше використовуються.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин