Росіяни відкопали легендарну БМПТ "Азовець" - Мілітарний
Росіяни відкопали легендарну БМПТ “Азовець”
Росіяни відкопали легендарну БМПТ “Азовець”
Новини

Росіяни на окупованих територіях знайшли закопані залишки відомого прототипу бойової машини підтримки танків «Азовець».

Кадри з демонстрацією машини оприлюднили російські пропагандисти.

Розроблена ще у 2015 році інженерною групою «Азов» на чолі з колишнім техдиректором головного бронетанкового підприємства країни — заводу ім. Малишева, ця машина призначалася для участі у тяжких міських боях.

Однак проєкт не досяг успіху та зник із публічного простору на роки. Лише зараз окупанти знайшли її закопаною на окупованих територіях.

Закопана десь на окупованих територіях БМПТ "Азовець", квітень 2024 року.

«Азовець» перебував у розібраному стані. На фото можна побачити, що з нього були демонтовані автоматичні гармати та, ймовірно, танковий двигун.

БМПТ «Азовець»

«Азовець» — це важка бойова гусенична машина, побудована на шасі танка Т-64Б. Вона була розроблена як спеціалізована машина для вогневої підтримки піхоти в умовах міських боїв.

Напевно, правильніше її назвати «бойова броньована машина для боїв у місті». Маса — 40 тонн. Особлива конструкція броні здатна надійно захистити екіпаж: навіть якщо машина прийме підкаліберний снаряд у бічну частину, великої шкоди він не завдасть. На машині з’являться великокаліберні кулемети, чотири гармати для мортирної стрільби, комплекси «Стугна» та скорострільні гармати ГШ-23, здатні 23-міліметровими снарядами перетворити бетонні укріплення на купу сміття. В основі концепції бойової машини — безпека її екіпажу“, — розповідає конструктор Микола Степанов.

Зазначене озброєння мало бути розміщене у двох незалежних одна від одної башт, якими мали керувати два члени екіпажу. Інші двоє — командир та механік-водій — відповідали за управління машиною на полі бою.

Високий рівень захисту машини мав забезпечуватися масивною танковою бронею та встановленням вбудованого динамічного захисту «Ніж», який здатен протидіяти як кумулятивним боєприпасам, так і підкаліберним.

БМПТ "Азовець" в ангарі заводу "АТЕК", 2015 рік.

Компонування танкового шасі з розміщенням двигуна в кормовій частині не змінювалося, тому вихід із машини був розміщений в рубці, а десантування передбачалося проходженням над моторно-трансмісійним відділенням (МТВ), як у радянських бойових машинах десанту.

В районі МТВ були також нарощені бортові панелі, аби у разі евакуації під обстрілом екіпаж міг безпечніше покинути уражену машину.

Кормова частина БМПТ "Азовець", квітень 2024 року.

Особливий зовнішній вигляд та концепція машини пояснювалися впливом досвіду боїв полку «Азов» з окупантами, зокрема, за Широкине.

«Зверніть увагу, ми вирішили відмовитися від триплексів саме тому, що наші бійці розповіли, як снайпери супротивника намагаються засліпити наші танки. Вони б’ють по триплексах, і сліпий екіпаж не може вести бій. Тому тут замість триплексів маємо намір встановити телекамери з оглядом на 360 градусів», — розповіли розробники «Азовця».

Публічно відома частина історії цієї бойової машини завершилася драматично: у вересні 2016 року за клопотанням СБУ суд заарештував усе майно на території заводу «АТЕК» включно з прототипом. Однак вже 23—24 жовтня невстановлені особи вивезли «Азовця» з заводу, після чого її слід обривається.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text