Військові показали, як розбудовують оборонні рубежі на Донеччині - Мілітарний

Військові показали, як розбудовують оборонні рубежі на Донеччині

Військові показали, як розбудовують оборонні рубежі на Донеччині
Військові показали, як розбудовують оборонні рубежі на Донеччині
Новини

На Донеччині українські військові інженери розбудовують оборонні рубежі.

Як тривають роботи, показало інформаційне агентство Міноборони України АрміяInform.

Військові працюють над будівництвом взводного опорного пункту на рубежі оборони операційної зони одного з оперативно-тактичних угруповань. Точне місце будівництва не розголошують із міркувань безпеки.

У виданні розповіли, що враховуючи характер і реалії сучасної війни, траншеї роблять ширшими і вищими, щоб можна було розминутися у спорядженні, пронести пораненого на ношах тощо.

«Якщо за часів Другої світової були норми глибини і ширини траншей 1,5 метра на 80 сантиметрів, то зараз ми робимо глибину 2 метри і близько 1 метра ширину. І згори насипається ще півметровий бруствер. Водночас, ширше робити не можна, бо окопи стануть вразливіші до обстрілів. У будівництві використовуємо геотекстиль, сітку, дошку, бруси», – каже офіцер інженерних військ Леонід.

Кути траншеї укріплюються додатковими стовпцями і розпірками. Вогневі ячейки оббивають деревʼяною дошкою. Також військові обладнують виходи з плавними переходами висоти, аби уникнути травмування при швидких переміщеннях.

«Висота перекритої ділянки приблизно 2 метри 30 сантиметрів. Є потужний каркас, поперечні і поздовжні балки, перекриття — два накати: накат — півметра землі, другий накат — так само».

Усе це маскується. В разі обстрілу можна швидко перейти в такі зони з вогневих позицій. На кожному вході—виході копається колодязь для збору води, щоб вона не затікала у перекриту ділянку.

«Плюс роботи з деревом — швидкість, мінус — недовговічність (потребує ремонту через 2 роки — ред.). Над неперекритою частиною знизу і згори робимо розпірки для міцності конструкції і монтування антидронового захисту. В нашому підході ми врахували поради бойових піхотних командирів», — розповіли військові інженери.

Нагадаємо, що у січні цього року український уряд виділив рекордну суму коштів на будівництво укріплень.

Мова йде про 17,5 млрд грн, які будуть направлені на будівництво інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, відповідне обладнання та систему невибухових загороджень.

Кошти на облаштування оборонних рубежів виділяють профільним відомствам та обласними державним адміністраціям.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text