Росіяни розібрали захоплений український морський ударний дрон Magura v5 та показали його складові та внутрішню будову.
Зображення опубліковані в мережі.
Російська сторона оприлюднила зображення розібраного українського морського дрона Magura v5 та проаналізувала його конструкцію.
Імовірно, йдеться про дрон, який викинуло на узбережжя Кримського півострова, де його захопили вцілілим російські військові в листопаді торік.
За їхніми словами, корпус безпілотника має тонкі стінки, що схильні до пошкоджень внаслідок відносно слабких ударів. Імовірно, це необхідно для максимального полегшення конструкції.
Сам корпус, судячи з фото, виготовлений із використанням вуглецевої тканини та епоксидної смоли. Таке рішення широко застосовується у виготовленні авіаційних безпілотних систем.
Моторний відсік безпілотника виконаний з алюмінію та вмонтований у корпус за допомогою монтажної піни (будівельного поліуретану).
Над двигуном розміщені блоки з електронним обладнанням. Це додатково ізолює відсік від зовнішньої обшивки, що значно зменшує нагрівання поверхонь та теплове випромінювання дрона, а отже він стає менш помітний у тепловізійну оптику.
Засоби зв’язку «Маґури» представлені двома антенами супутникового зв’язку Starlink, а також дублюючою антеною супутникового зв’язку Kymeta.
Іншим каналом зв’язку є промисловий стільниковий роутер Teltonika RUT956 з двома SIM-картами. За словами джерела, завдяки цьому дрон може приєднатись до веж мобільного інтернету у прибережній зоні (до 40 км від вежі).
Маршрутизатор має GPS, але його антенний вхід не підключений. Входи мобільних антен для обох SIM-карт підключені.
Росіяни припускають, що зв’язок через мобільну мережу може опціонально використовуватися як один із режимів для наведення дронів на ціль.
Для цього він має зайти у прибережну зону «всліпу» за сигналами GPS, після чого під’єднатися до мобільної мережі та увімкненим відеоканалом навестися оператором на ціль.
Заявлено, що бортовий комп’ютер безпілотника працює на операційній системі Linux.
За оцінками росіян, вартість захопленого дрона, з огляду на ціну компонентів, може коливатись у діапазоні до 250 тисяч доларів.
Нагадаємо, що в лютому підрозділ ГУР Group 13 дронами Magura знищив у Чорному морі російський ракетний катер «Ивановец» та великий десантний корабель «Цезарь Куников». Обидва човни пішли на дно.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин