В Україні розробили платформу FoxTac для евакуації поранених - Мілітарний

В Україні розробили платформу FoxTac для евакуації поранених

В Україні розробили платформу FoxTac для евакуації поранених
В Україні розробили платформу FoxTac для евакуації поранених
Новини

Українські фахівці розробили дистанційно керовану платформу FoxTac для евакуації поранених військових.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що платформу розробили учасники кластера Brave1.

Brave1 залучає і підтримує розробників та інноваторів на будь-якому рівні готовності продукту — концепція, MVP, рання стадія, зрілі виробники.

Система повного приводу дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному.

Платформа захищена від бруду й легко рухається важким бездоріжжям. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.

Дистанційно керована платформа для евакуації поранених військових FoxTac. Україна. Фото: Михайло Федоров

«Конкретно цим роботом може керувати оператор за 700 метрів від того місця, де лежить поранений», – розповів Михайло Федоров.

Тобто оператор в безпеці, а це можливість і зберегти життя оператора, і врятувати пораненого.

Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати FoxTac у війська.

Нагадаємо, у січні Генштаб визначив 12 пріоритетних технологічних розробок, актуальних на передовій.

Серед них — системи автоматизованого управління зв’язку та захисту інформації, засоби ураження, кібербезпека, штучний інтелект та розмінування.

Існує 7 інноваційних розробок, які вже працюють або скоро підсилять наших військових на передовій:

  • Ratel-S. Це — робот-камікадзе, призначений для знищення позицій та бронетехніки противника. Головна ідея полягає в тому, що дрон використовується, як мобільна боєголовка, що несе протитанкові міни чи інші вибухові засоби. Нещодавно ця українська розробка була запущена у серійне виробництво.
  • IronClad. Ця роботизована платформа допомагає Силам оборони штурмувати ворожі позиції. Робот має броньований панцир, який захищає від стрілецької зброї, розвиває швидкість до 15 км/год, обладнаний тепловізійною та прицільними камерами й бойовою туреллю ШаБля М2. Має великий запас ходу: 13 годин по пересіченій місцевості, в складних дорожніх та погодних умовах, що стало можливим завдяки гібридній силовій установці.
  • D-21−11. Це стаціонарний бойовий наземний роботизований модуль швидкого розгортання, який дозволяє оператору проводити прицілювання та наносити вогневе ураження віддалено із захищеної позиції.
  • Volya-E. Це роботизована радіокерована платформа, призначена для вирішення логістичних завдань з перевезення різноманітних вантажів. Наразі готовність платформи — 90%. Кілька десятків одиниць вже тестуються в різних підрозділах і адаптуються під вимоги експлуатантів.
  • FoxTac. Призначений для евакуації поранених воїнів з поля бою та позицій підрозділу до медичного або стабілізаційного пункту.
  • «Ящір». Наземний дрон-мінер розроблений для дистанційного мінування ворожих позицій.
  • Partner-VS. Універсальний гусеничний наземний робот має високу прохідність через пересічену місцевість, високий ступінь захищеності корпуса внаслідок використання загартованої сталі товщиною 10 мм, вантажопідйомність до 300 кг та можливості їздити по координатах.

Нагадаємо, у лютому Державна спеціальна служба транспорту отримала дистанційно керовану систему розмінування DOK-ING MV-10.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text