Під час нещодавнього масованого ракетного обстрілу української інфраструктури росіяни використали новітні крилаті ракети Х-69.
Про це повідомляє видання The War Zone.
Нещодавно український Telegram-канал «Полковник Генштабу» оприлюднив фотографію уламка ракети Х-69, яку збили під час масованого ракетного обстрілу 7 лютого. Про застосування трьох ракет цього типу також повідомляв український ресурс моніторингу повітряних загроз.
Нагадаємо, що в цей самий день росіяни застосували й інше новітнє озброєння для удару по Києву – протикорабельну ракету «Циркон».
Тривалий час ракета Х-69 перебувала у розробці, але повномасштабна російсько-українська війна загострила потребу у високоточному далекобійному озброєнні, і, вочевидь, процес розробки й виробництва пришвидшили.
У лютому минулого року Міжнародний інститут стратегічних досліджень заявив, що Х-69, “ймовірно, перебуває на завершальній стадії розробки або на стадії виробництва”.
Відомо, що ракета входить до комплексу озброєння російського винищувача Су-57, тож можливо, пуски відбувалися саме з нього. Однак все ж не варто виключати можливість використання ракети з іншого повітряного носія.
Джерела «Мілітарного» підтвердили, що новітні російські винищувачі п’ятого покоління чергують у російському повітряному просторі біля українських кордонів, й не заходять в український повітряний простір.
Ракета Х-69, яка під час першої публічної презентації у 2009 році мала назву Х-59МК2, розробляється і виробляється на потужностях конструкторського бюро «Радуга».
Х-59МК2 була дуже схожою на попередню протикорабельну ракету Х-59МК. Основна відмінність полягала в системі наведення: активна радіолокаційна головка самонаведення була замінена інерціальною навігаційною системою, поєднаною з GPS/ГЛОНАСС і електрооптичною цифровою системою кореляції зони наведення (DSMAC) для підльоту до цілі.
Можна припустити, що система наведення була запозичена в іншого виробу «Радуги» – крилатої ракети Х-555.
У 2015 році Х-59МК2 був повністю перероблений з використанням stealth-елементів, фактично, незмінною залишилася лише система наведення.
Корпус ракети тепер має коробчатий трапецієподібний переріз, пристосований для розміщення у внутрішньому відсіку Су-57, хоча є можливість підвісу на зовнішніх пілонах.
Виробник заявляє, що ракета може застосовуватися з Су-30МК, Су-34, Су-35С, МиГ-35С та МиГ-29К.
У верхній частині корпусу знаходиться пара висувних крил, які розкриваються в польоті. Турбовентиляторний двигун тепер розміщується в корпусі ракети, на відміну від двигуна Х-59МК2, який розміщувався у зовнішній гондолі.
Росіяни заявляють, що ракета несе бойову частину вагою 310 кілограмів при повній масі ракети у 710 кілограмів. Максимальна дальність ураження складає 290 кілометрів, а швидкість польоту – близько 700-1000 кілометрів на годину.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин