Російське конструкторське бюро “ЦКИБ СОО” розробило нову лінійку високоточних патронів для великокаліберних гвинтівок.
Про це повідомили розробники боєприпасів у репортажі російського пропагандистського медіа.
В інтерв’ю представник російськрого Центрального конструкторсько-дослідного бюро спортивної та мисливської зброї (ЦКИБ СОО) розповів про створення двох високоточних патронів калібру 12,7×108 мм.
Індекс або назва нових боєприпасів не повідомляється. Зі слів представників підприємства, вони призначені для використанні з антиматеріальною гвинтівкою ОСВ-96.
Високі параметри точності для нових боєприпасів конструкторському бюро вдалось досягти завдяки використанню однокомпонентної конструкції кулі, котра фактично виточеної із цільного шматка металу.
Нове рішення дозволило позбутись фактору розбалансування кулі у польоті, причиною якого у традиційних багатокомпонентних кулях є її сердечник.
Завдяки високій енергетиці патрону у такому калібрі та кулі виготовленій зі сталі новий боєприпас, за словами розробників, здатен пробивати легку бронетехніку на відстані до 1500-2000 метрів.
Крім того, на базі цього патрону та кулі розробники також створили інший боєприпас з кращими бронебійними якостями. Однак детальні його характеристики були озвучені лише абстрактним прикладом про можливість ураження “бронетранспортерів НАТО з посиленим захистом у борт зі 100 метрів“.
Варто зауважити, що перехід до однокомпонентних сталевих куль несе за собою не тільки переваги, а і низку негативних факторів, які різко погіршують умови експлуатації зброї.
Багатокомпонетні кулі використовують разом з твердим осердям також оболонку із м’якого металу (мідь), що забезпечує щільну обтюрацію та “м’яке” проходження кулі через канал ствола.
У випадку ж використання одноелеметних куль твердий метал швидко зношує нарізи у стволі, що виводить до швидкого падіння точності та приведення зброї до непридатного стану. Ресурс ствола може бути зменшений в рази.
Залишається відкритим питання доцільності використання таких специфічних зразків озброєння в умовах бойових дій, де граничний ресурс навіть звичайних гвинтівок, при використанні традиційних боєприпасів, може бути вичерпаний у короткі терміни.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року стало відомо, що російський оборонно-промисловий комплекс розробив новий проміжний патрон, а також сіймейство стрілецького озброєння для нього.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин