Компанія Milrem Robotics, що виготовляє безпілотники THeMIS, розповіли про досвід їх застосування в ході російсько-української війни.
Про це повідомляє пресслужба Milrem Robotics на своєму офіційному сайті.
Наземні безпілотні платформи THeMIS, що постачаються українським Збройним силам, активно використовуються під час розмінування, транспортування вантажів та інших завдань згідно з відгуками, наданими компанії.
“Поставлені в Україну безпілотні платформи використовуються для очищення територій від протитанкових мін, а також боєприпасів, що не розірвалися, транспортування техніки в райони, куди не можна дістатися звичайними транспортними засобами або де є високий ризик втрати цієї техніки“, – повідомив Юрі Паюсте, відповідальний за українську програму в Milrem Robotics.
Компанія Milrem Robotics доставила в Україну 14 безпілотників THeMIS. Сім систем призначені для перевезення вантажів і евакуації поранених (CASEVAC), а сім, оснащені інженерним обладнанням виробництва французької CNIM для проведення операцій з розмінування.
“Евакуація поранених і розчищення маршруту – це два трудомісткі види діяльності, під час яких солдати, які виконують ці завдання, стають мішенями для ворога. Однак завдяки безпілотникам, якими можна керувати на відстані, ви можете тримати солдатів у безпечному місці“, – додав Паюсте.
THEMIS також використовувалися інженерами для перевезення власних протитанкових мін для прискореного розгортання мінних загороджень.
“Оператори безпілотника відзначили, що на бездоріжжі гусеничні THeMIS може виконувати роль транспортного засобу замість важких вантажівок, які, як правило, застрягають. Крім того, невеликі розміри та низька висота ускладнюють його виявлення ворогом, що підвищує його живучість“, – каже Паюсте.
На початку грудня Milrem Robotics підписала угоду з Укроборонпром щодо спільної розробки роботизованих оборонних систем нового покоління.
Підписана в ході Першого форуму оборонної промисловості (DFNC1) у Києві угода включає кілька напрямків розробки та виробництва між Milrem Robotics та Укроборонпромом.
Як перший крок, сторони розпочнуть стратегічну співпрацю з визначення потреб України та варіантів використання роботизованих систем, які можуть посилити можливості українських Збройних сил.
Після цього залучені українські компанії інтегруватимуть отриманий на полі бою досвід в існуючі роботизовані й автономні системи Milrem Robotics і розроблятимуть нові продукти для створення пілотованих і безпілотних систем.
Крім того, сторони розглядають локалізацію виробництва роботизованих платформ розробки Milrem Robotics в Україні.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин