Держави-члени НАТО призупиняють свою участь у Договорі про звичайні збройні сили в Європі.
Про це йдеться у заяві Альянсу, опублікованій у вівторок, 7 листопада.
Таке рішення було прийнято після того, як Росія заявила про свій остаточний вихід з цього договору.
Призупинення участі підтримали всі члени НАТО, засудивши крок Москви.
У заяві наголошується, що вихід Росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) – «остання дія в низці тих, які систематично підривають євроатлантичну безпеку.».
Зазначається, що РФ продовжує демонструвати зневагу до контролю над озброєнням і підриває правила, засновані на міжнародному порядку.
«Визнаючи роль ДЗЗСЄ як наріжного каменю євроатлантичної безпекової архітектури, ситуація, за якої держави-учасниці Альянсу дотримуються договору, а Росія – ні, була б неприйнятною. Тому, як наслідок, держави-учасниці мають намір призупинити дію ДЗЗСЄ на стільки часу, на скільки це буде необхідно, відповідно до їхніх прав за міжнародним правом», – йдеться в заяві.
У повідомленні також наголошується, що члени НАТО залишаються єдиними у своїй відданості ефективному контролю над звичайними озброєннями як ключовому елементу євроатлантичної безпеки.
Росія, 7 листопада, 2023 року остаточно вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), про це повідомило міністерство закордонних справ РФ.
У заяві відомства йдеться, що опівночі за московським часом (о 23:00 за київським часом 6 листопада) Росія офіційно вийшла з ДЗЗСЄ, і що договір тепер є “історією”.
Варто зауважити, що участь Росії в договорі було призупинено ще в липні 2007 року указом президента країни-агресорки, а 29 листопада 2007 року там було ухвалено відповідний закон.
Договір про звичайні збройні сили в Європі було підписано у листопаді 1990 року 16 країнами НАТО та 6 державами Організації Варшавського договору. Він набув чинності 9 листопада 1992 року. Угода встановлювала обмеження на кількість звичайних озброєнь та бойової техніки (танків, броньованих машин, артилерії, бойових літаків та гелікоптерів) для країн-учасниць.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин