Росіяни планують вдарити по Україні космічною ракетою-носієм - Мілітарний

Росіяни планують вдарити по Україні космічною ракетою-носієм

Росіяни планують вдарити по Україні космічною ракетою-носієм
Росіяни планують вдарити по Україні космічною ракетою-носієм
Новини

Дмитро Рогозін пропонував Путіну вдарити по Україні космічною ракетою-носієм.

Про це повідомляє видання BILD.

У розпорядження видання потрапили записи розмов Дмитра Рогозіна з Дмитром Барановим – гендиректором ракетно-космічного центру “Прогрес”.

З початку січня 2023 року вони обговорювали технічні деталі організації удару по великому українському місту за допомогою ракети-носія.

Чиновники вирішили, що найоптимальніше запустити її з космодрому в Плесецьку з вибухівкою на борту.

За словами Баранова, головна проблема в тому, що через надзвуковий вхід в атмосферу наявні важкі фугасні авіабомби або керовані боєголовки перегріватимуться за швидкості 6 км/сек.

Рогозін обіцяє порадитися про це з конструктором Юрієм Соломоновим. Через кілька днів той знайшов рішення.

Ще один ризик, який обговорювали Рогозін і Баранов, – те, що частини ракети можуть впасти на територію РФ. Їх також турбувало, що похибка під час удару може становити від 50 до 100 км.

Рогозін запитує Баранова, скільки часу йому знадобиться на підготовку операції. Той відповідає, що близько шести місяців.

Екс-глава “Роскосмосу” називає Володимира Путіна “нашим великим і жахливим” і каже, що передасть йому план через Антона Вайно. За даними BILD, план був доведений до президента РФ 16 січня. Як він відреагував на нього – невідомо.

Що можуть застосувати росіяни?

Найпоширенішими російськими ракето-носіями є сімейство трьоступінчатих Р-7 та його підсімейство “Союз”. Для ударів по Україні, найімовірніше, ракету будуть запускати по балістичній траєкторії.

Стартова маса “Союзів” в середньому складає 313 тонн, вони можуть прийняти на борт до 7,1 тонн корисного навантаження.

Цього достатньо, наприклад, для завантаження на борт великої кількості бойових частин від ОТРК “Искандер”, “Точка” чи найімовірніше комбінованих вибухових пристроїв.

Варто зазначити, що вага корисного навантаження для запуску ракети по балістичній траєкторії може змінитися у більшу сторону.

До ефектів після удару ракети об землю потрібно додати фугасний ефект від обломків корпусу та детонацію невідпрацьованого токсичного ракетного палива.

Відкритими залишаються питання розрахунку траєкторії польоту ракети, можливості управління, стійкості корпусу при вході в атмосферу та точності ураження.

Договір про космос

Такі плани росіян не є порушенням “Договору про космос” від 27 січня 1967 року, який був ратифікований більшістю країн світу.

Він забороняє розміщувати на орбіті Землі чи у космічному просторі ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення.

Цей договір не забороняє розміщення звичайних озброєнь на орбіті. Перероблені під установку бойової частини ракети-носії, найімовірніше, не можна визначити як зброю масового ураження.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text