Росіяни застосовують на передовій надзвичайно рідкісний самохідний міномет 2С31 “Вена”.
Кадри з машиною було оприлюднено російськими пропагандистськими медіа.
Це перша поява цієї артилерійської установки у війні проти України за весь її час. Відомо, що російська армія має на своєму озброєнні фактично одиничні зразки, що надходили для дослідних цілей.
Самохідний міномет оснащений 120-мм гарматою-мінометом 2А80, що може вести вогонь на відстань до 13 кілометрів звичайними мінами, або до 18 км спеціальними далекобійними боєприпасами.
Самохідна установка була розроблена в інтересах повітряно-десантних військ РФ для заміни застарілих 2С9 “Нона-С”, що зараз активно застосовуються окупантами. Відповідно, вона може десантуватись з повітря та здатна долати водні перешкоди вплав.
Головною перевагою нової машини на фоні свого попередника мав стати високий рівень автоматизації ведення стрільби завдяки інтеграції компютеризованої системи керування вогнем. Це дозволило суттєво скоротити час підготовки машини до пострілу по щойно виявленій цілі з хвилин до 20 секунд.
Ще однією перевагою артилерійської установки є можливість застосування мінометних мін як радянського, так і західного походження. Крім того, до боєкомплекту входять далекобійні активно-реактивні боєприпаси та високоточні керовані міни з лазерним наведенням.
Наразі складно охарактеризувати рішення привезти цю машину на передову. Можливими версіями можуть бути як намагання використати її у пропагандистських цілях, так і проведення нового циклу випробувань перед можливим державним замовленням.
Не секрет, що російська окупаційна армія несе серйозні втрати в артилерії через активну роботу українських контрбатарейних підрозділів та застосування високоточного озброєння. Поява САУ “Вена” може бути спробою росіян компенсувати цих втрат.
Це також корелює з нещодавньою новиною про спроби термінового розгортання виробництва самохідних 152-мм гаубиць 2С35 “Коалиция-СВ” та 2С43 “Мальва” для заміни знищених в Україні систем.
Під час цієї заяви заступник гендиректора корпорації «Ростех» Володимир Артяков розповів, що серійне виробництво “Коаліції”, а також транспортно-завантажувальної машини для неї, нібито, вже розгорнуто. Він уточнив, що їх випробування планується завершити цього року.
Також у корпорації заявили, що російська колісна 152-мм самохідна артилерійська установка “Мальва” почне надходити до військ у найближчі місяці. Вона вже пройшла держвипробування у Росії.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин