Сполучені Штати Америки розглядають Австралію як чудовий полігон для випробування сучасних зразків гіперзвукової та далекобійної зброї.
Про це повідомляє видання Sydney Morning Herald.
Згідно з тристороннім пактом AUKUS, підписаним між США, Сполученим Королівством та Австралією, представники Пентагону вважають великі пустельні території чудовим полігоном для випробування ракетного озброєння.
А також думають про розвиток розробки нового виду озброєння на території Австралії. Країна вже має певні дослідження в області гіперзвукових технологій зі проєктом SCIFiRE.
«Одна річ, яка є в Австралії, — це великі відстані та відносно безлюдна земля», – розповіла Крістін Вормут, міністерка армії США
Австралія не вперше стає полігоном для випробування нових типів зброї. Так, у 1952 році Сполучене Королівство провело випробування першої ядерної бомби вітчизняної розробки в рамках операції Hurricane.
Надалі випробування тривали до 1963-го року. За весь час Сполучене Королівство здійснило понад 12 важливих ядерних випробувань, та близько сотні незначних.
Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Нова Зеландія може взяти участь у проєкті розробки та закупівлі озброєння AUKUS між Сполученими Штатами, Великою Британією та Австралією.
У четвер, 27 липня, Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з прем’єр-міністром Нової Зеландії Крісом Хіпкінсом і міністеркою закордонних справ Нанаєю Махутою.
“Двері для Нової Зеландії та інших партнерів дуже відкриті для залучення до AUKUS“, — сказав Блінкен на пресконференції у Веллінгтоні.
Представники Нової Зеландії заявили, що їхня країна відкрита для обговорення своєї участі у проєкті AUKUS, що зосереджений на розробці військових технологій та закупівлі озброєння. Проте Махута підкреслено заявила, що «не готова йти на компроміс або змінювати без’ядерну позицію» і що вона продовжує підтримувати вільний від ядерного озброєння тихоокеанський простір.
Мотивація приєднання країни до оборонної програми пояснюється занепокоєнням щодо присутності Китаю в Тихому океані, зокрема, через зростання оборонних і поліцейських зв’язків Пекіна з Соломоновими Островами та його потенційний дестабілізуючий вплив у регіоні.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин