Індійські ВМС набули спроможності проводити операції за участю кількох авіаносців.
Про це повідомило Міністерство оборони Індії.
Навчання за участю авіаносців Vikramaditya та Vikrant розпочалися 1 червня, на бортах перебуває авіагрупа з 35 палубних МіГ-29К.
Також на бортах перебувають гелікоптери MH60R, SH-3 Sea King та індійські Chetak і ALH.
Маневри проходили в Аравійсьокму морі. В супроводженні авіаносців перебували есмінці проєкту Kolkata та Visakhapatnam. Крім них в супроводженні перебували фрегати проєкту Talwar та танкер проєкту Deepak.
«Ця демонстрація військово-морської доблесті підкреслює відданість Індії захисту своїх національних інтересів, підтримці регіональної стабільності і зміцненню партнерських відносин у морській сфері», – повідомили у оборонному відомстві.
Крім цього, Міністерство оборони Індії зазначило, що навчання мають продемонструвати партнерам рішучість і центральну роль Індії в підтриманні миру в Індо-Тихоокеанському регіоні.
«Успішна демонстрація операцій бойової групи з двох авіаносців слугує потужним свідченням ключової ролі військово-повітряних сил морського базування у збереженні морської переваги. Оскільки Індія продовжує зміцнювати свій апарат безпеки, значення авіаносців залишатиметься першорядним у формуванні оборонної стратегії країни і сприянні регіональній стабільності», – додали в повідомленні.
Vikramaditya – це авіаносець, що був перебудований з важкого авіаносного крейсера Адмирал Флота Советского Союза Горшков, що був спущений на воду ще у 1982 році. Він будувався на Чорноморському суднобудівному заводі у Миколаєві.
Договір між владами Індії та Росії про покупку Горшкова був укладений ще у 90-х роках, перебудова відбувалася на підприємстах Сєвмашу у Сєвєродвінську.
Перші випробування, що відбувлися 8 червня 2012 року, виявилися вкрай неуспішними – вийшла з ладу силова установка через руйнування цегляної теплоізоляції чотирьох котлів. Унаслідок цього потрібен був серйозний ремонт усієї силової установки корабля.
Другі випробування, що проводилися з 3 липня по 20 вересня 2013 року, були успішними.
Авіаносний крейсер 26 листопада 2013 року покинув Сєвєродвінськ, 16 грудня перебував у Лісабоні. 8 січня 2014 року “Вікрамадітья” прибув до Індії.
Склад авіагрупи: це 14-16 літаків МіГ-29К, 4 МіГ-29КУБ, до 8 гелікоптерів Ка-28, 1 гелікоптер Ка-31, до 3 HAL Dhruv.
Планується, що авіаносець буде у строю до 2030 року.
Vikrant – це побудований на індійській верфі Cochin Shipyard Ltd авіаносець, роботи над яким розпочалися у 1999 році. Кіль був закладений у 2009 році.
Авіаносець був виведений із сухого доку в грудні 2011 року і спущений на воду в серпні 2013 року. Ходові випробування у морі розпочалися в серпні 2021 р. Церемонія введення в експлуатацію відбулася 2 вересня 2022 р.
Крім МіГ-29К на ньому планується використовувати Rafale M і F/A-18E/F. Вивчення можливості посадки цих літаків на палубу авіаносця почалися на авіабазі Hansa.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин