Волонтери розповіли про особливості дерев'яних дронів, які використовує РФ - Мілітарний

Волонтери розповіли про особливості дерев’яних дронів, які використовує РФ

Волонтери розповіли про особливості дерев’яних дронів, які використовує РФ
Волонтери розповіли про особливості дерев’яних дронів, які використовує РФ
Новини

Українські військові почали фіксувати, що росіяни використовують дерев’яні дрони. Ймовірно, одне з основних їхніх завдань – провокація сил протиповітряної оборони.

З чого складається такий дрон розповів волонтер Павло Кащук.

Безпілотник, який він розбирав разом з фахівцями, знайшли неподалік Дніпра. Він не мав корисного навантаження та рухався за заздалегідь продуманим маршрутом.

Дерев’яний дрон запустили з Бердянська. Зазначають, що він пролетів близько 600 км, але радіус його дії може бути й більшим – до 1000 км.

БПЛА рухався з фіксованою швидкістю – 100 км/год. Після злету він піднявся на 1000 метрів, скоріш за все для того, щоб не бути збитим силами ППО окупантів. Після перетину лінії фронту знизився до 100-250 метрів.

Ймовірно, таким чином він міг “прикривати” роботу безпілотників, які намагаються працювати непоміченими.

З чого зроблений дрон?

Збірка літака викликає запитання, зазначив Павло Кащук. Наприклад, у дроні для різних елементів електроніки використовують батареї різної напруги.

Батареї, які використовуються для живлення елементної бази дрона. Кадр з відео Павла Кащука

Також у літаку використано два мотори, ймовірно, для того, щоб у випадку відмови одного з них інший міг працювати далі.

Десь 600-700 доларів за один мотор. Два, відповідно, коштують півтори тисячі. Нафіга там два мотори – це питання поки що без відповіді. Професіонали за кадром кажуть, що це для того аби продублювати один з моторів, якщо він вийде з ладу, але з огляду на специфіку літака, який має бути одноразовим – це якось дивно“, – прокоментував Павло Кащук.

Мотор DLE-60. Кадр з відео Павла Кащука

На конструкції літака є місця, де можуть розташовуватися кріплення для корисного навантаження. Невідомо, що це може бути – камера, радіовипромінювачі чи боєприпаси.

Можливо ці літаки виконують одночасно декілька функцій. Одне – це відволікання ППО, можливо. А друге – тестування системи, як вона працює і, можливо, завтра ці літаки прилетять або з бомбами, або з ретрансляторами, або з РЕР, з чим завгодно“, – сказав Павло Кащук.

Польотний контролер CUAV V5+. Кадр з відео Павла Кащука

У безпілотнику використовується польотний контролер CUAV V5+, для навігації використано модуль CUAV Neo GPS третьої версії. Чіп, який використовує такий модуль – не промисловий.

“Тому задушити це можна просто чим завгодно, коли літак знижується. На висоті польоту, там де летів цей літак, є питання, чи його можна звичайною РЕБівскьою рушницею гасити. Але ніхто не намагався зробити цей літак суперпрохідним в плані РЕБу“, – зауважив Кащук.

GPS-модуль безпілотка. Кадр з відео Павла Кащука

Також на дроні є модуль телеметрії, який дозволяє оператору певний час керувати пристроєм.

“У налаштуваннях певних хитрощів та делікатних налаштувань ми не побачили. Але загалом зібрано з душею. Хтось продумував зовнішній вигляд, коробочки, продумував фіксацію. Все це збирається легко. Я думаю тут досить навіть надійно все, але це рівень третьокурсника КПІ, або хобіста, який робить пінопластові літачки“, – прокоментував Павло Кащук.

Орієнтовна вартість такого безпілотника – 2,5-3 тисячі доларів.

Отвори до яких може кріпитися корисне навантаження. Кадр з відео Павла Кащука

Нагадаємо, на Сумщині на початку травня підбили російський дерев’яний безпілотник. Дрон зроблений з екструдованої піни й полістиролу.

Російський дерев'яний безпілотник у Сумській області. Травень 2023. Україна. Фото: Командування Об'єднаних Сил ЗС України

Тоді також припустили, що Росія використовує такі дрони, щоб відвернути увагу радарів протиповітряної оборони України.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text