Українські військові вполювали російський зеніний ракетно-гарматний комплекс “Панцирь-С1” на околицях Бахмуту.
Відео оприлюднила пресслужба 45 окремої артилерійської бригади.
Аеророзвідка 45 ОАБр виявила позицію російського зенітного комплексу та навела на неї вогонь підрозділу ракетних військ, що призвело до ураження та виведення з ладу бойової машини. Тим не менш, росіянам вдалось евакуювати виведений з ладу комплекс у безпечне місце.
Згодом аеророзвідка 132 окремого розвідувального батальйону ДШВ змогла вислідити евакуйований ЗРК та відшукати його на запасній позиції, після чого було знову викликано вогонь ракетного підрозділу ЗСУ, котрий вже остаточно знищив установку.
Знищення “Панциря” супроводжувалось потужною детонацією боєкомплекту зенітно-ракетного комплексу.
Пізніше аеророзвідка 45 ОАБр задокументувала на відео залишки зенітного комплексу та підтвердила його повне знищення.
Групі Osint-аналітиків вдалось геолокувати місце ураження російського ЗРК (тут) в селищі Парасковівка, Донецької області, що знаходиться трохи північніше міста Бахмут, де зараз ведуться запеклі бої. Після першого влучання установка була перевезена північніше після чого була остаточно знищена тут.
Авторами відео прямо не називається ракетний підрозділ та тип техніки, котрим було уражено російський ЗРК. Проте враховуючи принцип стрільби, характер влучань та прямі попадання кожної з двох атак можна припустити, що було застосовано керовані ракети GMLRS із РСЗВ М270 або HIMARS.
«Панцирь-С1» — російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) наземного базування.
Комплекс був створений у 1994 році та вперше продемонстрований на оборонній виставці МАКС-1995. З того часу комплекс був значно модернізований, остання відома модифікація демонструвалася на МАКС-2007. 16 листопада 2012 розпорядженням уряду Росії ЗРГК «Панцирь-С1» був прийнятий на озброєння Російської армії.
Особливість комплексу полягає в суміщенні багатоканальної системи захоплення та супроводу цілей з ракетно-артилерійським озброєнням, що створює безперервну зону перехоплення цілі по висоті (мінімальна) від 0 метрів і по дальності (мінімальна) від 200 метрів до відстаней у 15 км по висоті та 20 км по дальності.
Модернізований зенітний ракетно-гарматний комплекс ближньої дії «Панцирь-СМ» встановлений на колісному шасі К-53958 «Торнадо» з колісною формулою 8х8. Автомобіль має броньовану тримісну кабіну та посилений протимінний захист.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин