Південна Корея може розширити свою підтримку України, якщо відбудеться широкомасштабний напад на цивільне населення.
Про це повідомив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль в інтерв’ю Reuters перед своїм візитом до США.
Це перший сигнал про зміну позиції Сеула щодо надання Україні допомоги.
Юн Сок Йоль зазначив, що країна вивчає, як допомогти захистити та відбудувати Україну, бо й Південна Корея отримувала міжнародну допомогу під час Корейської війни 1950-1953 років.
“Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад будь-який широкомасштабний напад на мирних жителів, масове вбивство чи серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці“, — сказав президент Південної Кореї.
Підкреслюють, що Сеул уникав підтримки України через побоювання тиску з боку РФ. Йдеться про компанії та громадян, які працюють на території Росії. Окрема небезпека – передача оборонних технологій з Москви до Пхеньяну.
“Я вважаю, що не буде обмежень щодо обсягу підтримки для захисту та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення як згідно з міжнародним, так і національним законодавством. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, які беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми вживемо найбільш відповідних заходів“, – додав Юн Сок Йоль.
Наступного тижня президент Південної Кореї зустрінеться з президентом США Джо Байденом з нагоди 70-річчя альянсу між країнами.
Під час цієї зустрічі Юн прагне отримати “відчутні результати” щодо зусиль союзників у відповіді на загрози з боку Північної Кореї.
Сеул, зі свого боку, посилить свої можливості спостереження, розвідки та аналізу розвідувальних даних і розробить “високопродуктивну, потужну зброю”, щоб відбивати загрози Північної Кореї.
Напередодні з’явилася новина, що Південна Корея передасть США в оренду 500 000 артилерійських боєприпасів.
Таким чином Сполучені Штати зможуть поповнити свої арсенали та передати додаткові боєприпаси Україні. Це незвичний спосіб підтримки, але він був обраний як оптимальний для обох сторін.
Уряд Південної Кореї вважає, що якщо боєприпаси здаються в оренду, право власності на них належить Сеулу. Також згодом вони будуть повернуті. Крім того, оренда є певною гарантією, що США не передадуть снаряди Україні без згоди уряду Південної Кореї.
Також відомо, що уряд Південної Кореї ще минулого року дав дозвіл Польщі на передачу Україні САУ Krab. В якості шасі для цієї САУ використовується південнокорейська платформа від САУ K9 Thunder.
Також в кінці минулого року США придбали 100 000 артилерійських боєприпасів в Південній Кореї для забезпечення потреб українського війська.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин