Сполучені Штати все ще стримують передачу Україні ракет великої дальності ATACMS.
Заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль розповів, чому ATACMS не на часі для України.
У Пентагоні вважають, що Збройні Сили України здатні досягати своїх цілей без ракет ATACMS.
«Ми вважаємо, що українці можуть змінити динаміку на полі бою і досягти того ефекту, який вони хочуть без ATACMS», – заявив Колін Каль.
Україна вже довгий час просить у США ракети класу «земля-земля» великої дальності, які запускають за допомогою реактивних систем М142 HIMARS або М270.
«Ми думаємо, що є й інші можливості, які можуть дозволити українцям уражати потрібні цілі», – сказав Каль, додавши, що інші системи великої дальності від Пентагону дають Україні «потенціал для ударів на майбутній фазі конфлікту».
За словами Каля, до них належать безпілотні літальні апарати великої дальності, комплекти для боєприпасів JDAM, які перетворюють бомби класу «повітря-земля» на високоточну зброю, та тисячі ракет з дальністю дії 80 км для РСЗВ HIMARS.
На питання, чи викликана відмова адміністрації Байдена надати ATACMS побоюваннями, що Україна може використовувати їх для завдання ударів по території Росії, Каль сказав, що політика США, як і раніше, полягає в тому, щоб не допускати таких ударів.
Проте Каль зазначив, що США вважають Кримський півострів частиною України.
«Очевидно, що росіяни також атакують Україну з Криму, тому ми ніколи не стверджували, що Крим закритий для українців, щоб вирішити, як вони хочуть уражати цілі в Криму», – сказав Каль.
За словами Каля, США працюють над тим, щоб українські сили змогли пробити російську оборону на окупованих територіях.
Тому ЗСУ матимуть нові бойові броньовані машини Bradley, але про передачу танків M1 Abrams поки що все одно не йдеться.
«Насправді ми зосереджені на тому, щоб передати ці можливості Україні для наступної фази конфлікту і дійсно спробувати змінити динаміку – і зберегти імпульс, який був в українців наприкінці літа та на початку осені», – сказав Каль.
Ключові законодавці-республіканці, цього тижня посилили тиск на адміністрацію Байдена, щоб вона відправила ATACMS або іншу зброю більшої дальності на допомогу Україні.
Голова комітету Палати представників у справах збройних сил Майк Роджерс і голова комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол розкритикували «заламування рук і коливання з боку адміністрації Байдена та деяких європейських союзників», що коштувало життів українців.
«Настав час урядам Байдена і Шольца наслідувати приклад наших союзників із Великої Британії та Східної Європи — танки Leopard 2, ATACMS та інші високоточні боєприпаси великої дальності мають бути схвалені негайно», – йдеться у заяві законодавців.
Генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі, заявив: ATACMS або Grey Eagle і Reaper можуть допомогти Україні повернути Крим, а це може завдати нищівного удару по Росії.
Україна може зробити російську окупацію неспроможною, завдавши ударів по російських логістичних вузлах, таких як Севастополь, і ключових транзитних маршрутах – як Керченський міст.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин